Google i Bing - główni konkurenci na rynku wyszukiwarek internetowych

Ballmer wyklucza mozliwość kupienia innych wyszukiwarek

Steve Ballmer poinformował, że Microsoft nie ma zamiaru przejmować żadnej firmy zajmującej się wyszukiwarkami internetowymi, aby dogonić Google'a w tym segmencie.

Steve Ballmer, w rozmowie z agencją Reuters, powiedział, że nie będzie żadnych zakupów firm zajmujących się wyszukiwarkami internetowymi, aby dorównać w tym segmencie absolutnemu suwerenowi – Google’owi.

„Zobaczycie jak ciężko pracujemy i inwestujemy w marketing i podobne, a także oczywiście będziemy starali się pomyślnie przejść dochodzenie w sprawie przejęcia Yahoo!” – powiedział Ballmer. Microsoft zamraża swój budżet na rozwój i badania na poziomie 9,5 miliarda dolarów (oczywiście jest to najwyższa kwota w skali całego rynku), aby utrzymać swoje zasoby w gotowości na przyszłe lata.

Wyszukiwarki to jeden z segmentów, w którym Microsoft i Google próbują się nawzajem wykończyć. Sprawdź, w których jeszcze!

Jeśli chodzi o segment wyszukiwarek, to Ballmer bagatelizuje sprawę – Staramy się troszkę konkurować z Google w segmencie wyszukiwarek – powiedział, choć z pewnością oddałby wiele, aby ta konkurencja byłaby znacznie większa.

Przypomnijmy, że pod koniec lipca firmy Microsoft i Yahoo! doszły do porozumienia i podpisały 10-letnią umowę, która miała zapewnić wyszukiwarce Bing około 30-procentowy udział w rynku. Tymczasem, jak pokazują ostatnie wyniki, łączny udział nie dochodzi nawet do 18 procent.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.