Nad nowym komunikatorem Gadu-Gadu 10 pracował zespół złożony z ponad 200 osób

Bardziej społecznościowe Gadu-Gadu

Gadu-Gadu

Rozpoczęły się już zapisy na beta testy nowego Gadu-Gadu 10. Tymczasem jak dowiadujemy się z Rzeczpospolitej, twórcy tym razem poszli daleko w stronę rozbudowy społecznościowej strony najpopularniejszego polskiego komunikatora, przez który „gada” około 10 milionów osób. Ma być to nowy polski Facebook i główny konkurent bijącej rekordy popularności, choć nie cieszącej się zbyt dobrą reputacją, Naszej-Klasy.

Na wzór Facebooka czy Twittera (czy niedawno wprowadzonego śledzika na NK), dodano między innymi możliwość śledzenia i komentowania w czasie rzeczywistym wpisów znajomych. GG Live to nic innego jak ustawianie statusów, które śledzą znajomi w czasie rzeczywistym. Niedługo będzie można skorzystać także z konta e-mail w GG, tak jak w tej chwili mamy dostęp do ogromnej ilości usług, jak na przykład gry czy radio.

Co do gier, to tu również zajdą spore zmiany – w komunikatorze będziemy mieć możliwość pogrania ze znajomymi w popularne gry oparte na Flashu czy też typu MMO. Znany nam jest również pomysł dostępu do wyszukiwarki Google’a i innych witryn z poziomu komunikatora, bez potrzeby uruchamiania przeglądarki internetowej.

Odwiedź również naszego Blipa – CHIP.blip.pl, zapraszamy!

Rywalizacja z NK to nic nowego, jednak jak dotąd Gadu-Gadu nie może poszczycić się takimi wynikami, jak najpopularniejszy serwis społecznościowy w Polsce, który ma 11,6 miliona użytkowników, przy zaledwie 3,8 miliona użytkowników GG.

Ma to swoje odzwierciedlenie również w ilości spędzonego czasu – na NK miesięcznie jest to średnio 8,5 godziny, podczas gdy na stronach internetowych należących do GG Network, tj. Gadu-Gadu czy Blip.pl, użytkownicy spędzili tylko 72 minuty. Przystąp do beta testów komunikatora Gadu-Gadu 10, które zakończyć mają się za kilka tygodni.