Clarion MAP790 – nowa nawigacja w segmencie „Premium”

Clarion MAP790 dedykowany jest bardziej wymagającym użytkownikom, którzy cenią sobie przede wszystkim jakość wykonania oraz precyzję i niezawodność w działaniu.

Clarion MAP790 to system nawigacji, rozrywki i komunikacji z zaawansowanymi funkcjami i łatwym w użyciu interfejsem. Nawigacja obsługuje odczytywanie nazw ulic, przetwarza informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym oraz prezentuje realistyczną grafikę trójwymiarową.

Clarion MAP790 jest następcą modelu MAP780. Nowy model zyskał przede wszystkim odświeżony wygląd czyli mniejszą i płaską obudowę z zachowaniem dużego wyświetlacza 4,3 cala; w dolnej części urządzenia pojawiło się specjalne złącze do opcjonalnej stacji dokującej AC709, która może zapewnić montaż na stałe w samochodzie eliminując konieczność każdorazowego podpinanie do urządzenia kabla z zasilaniem. Posiada ona także funkcje wyprowadzenia sygnału audio do radioodtwarzacza samochodowego wraz z opcją wyciszania na czas podawania komunikatu nawigacyjnego. Nowością jest również mechanizm zatrzaskiwania urządzenia w nowym uchwycie mocującym.

Wygląd to jednak nie wszystko. Nowa aplikacja Mobile Map bazująca na oprogramowaniu iGO8.3 przynosi wszystkie nowinki techniczne dostępne w konkurencyjnych urządzeniach. Na ekranie nawigacji pojawiają się duże tablice informacyjne (drogowskazy) przed skrzyżowaniami na głównych drogach i autostradach, a każdy manewr pokazywany jest na mapie za pomocą dodatkowej czarnej strzałki wytyczającej kolejne skręty. Ułatwieniem jest także asystent pasa ruchu dbający o wskazanie właściwego pasa jezdni na większych skrzyżowaniach. W najnowszych mapach 44 krajów Europy, pochodzących od firmy TeleAtlas, znalazły się także budynki wyświetlane w trzech wymiarach, wizualizacje ukształtowania terenu w 3D oraz realistyczne teksturowane widoki najważniejszych budynków. Nowością są również prezentowane w 3D ikony stacji benzynowych.

Syntezator mowy odczytuje nazwy ulic (np.:

„za 100 m skręć w lewo w ul. Marszałkowską

). Urządzenie przekazuje również informacje o ruchu drogowym, dzięki wbudowanemu modułowi TMC oraz może się pochwalić bogatą bazą POI (interesujących miejsc).

Dzięki współpracy z portalem Naviextras użytkownicy będą mieli dostęp do map innych państw również poza Europą, jak USA czy Nowa Zelandia, o które będzie można rozbudować urządzenie MAP790, a także zawartości dodatkowej jak dodatkowe punkty POI, budynki 3D czy fotoradary. Za pośrednictwem tego portalu klienci będą mieli również  dostęp kwartalnych aktualizacji map z możliwością wyboru regionu, bądź wyłącznie pojedynczych państw. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://clarion.naviextras.com/ Clarion nie zapomina o bezpieczeństwie w podróży. Model MAP790 posiada moduł Bluetooth, który umożliwia prowadzenie swobodnych rozmów przez wbudowany zestaw głośnomówiący, zarządzanie książką adresową z telefonu komórkowego, ale też powiadamia o nadchodzących wiadomościach SMS. Urządzenie obsługuje także funkcję audiostreaming A2DP i AVRCP.

Standardowym wyposażeniem urządzenia, jak na producenta multimediów samochodowych przystało, są odtwarzacze audio i wideo oraz przeglądarka zdjęć. Wraz z obsługą kart SD/SDHC i długo trzymającą baterią czyni to z tego urządzenia kompana w podróży nie tylko samochodem.

Istotną informacją dla polskich użytkowników jest fakt, iż nowa nawigacja Clarion MAP790 będzie także dostępna w zestawach z oprogramowaniem AutoMapa Polska XL w wersji 6.0 z najnowszymi mapami naszego kraju. Nowa wersja AutoMapy wnosi również wiele rozwiązań niedostępnych w innych oprogramowaniach do nawigacji GPS. Dzięki systemowi AutoMapa Traffic kierowcy mogą podróżować z pominięciem zakorkowanych odcinków dróg. Wyznaczając trasę system uwzględni miejsca, w których są zatory drogowe i zaproponuje optymalną trasę dotarcia do celu. Kierowcy aut ciężarowych docenią z pewnością funkcję wprowadzania czasowych ograniczeń w ruchu.

Nowa wersja AutoMapy to również duże bogactwo Punktów Użyteczności Publicznej (POI), do których można również dołączać zdjęcia a także wiele nowatorskich rozwiązań sprawiających, że podróż z AutoMapą staje się przyjemnością.

Sugerowane ceny detaliczne (brutto):

  • Clarion MAP790 z oprogramowaniem MobileMap: 1 299 PLN
  • Clarion MAP790 z oprogramowaniem MobileMap i dodatkowym oprogramowaniem Automapa XL: 1 499 PLN

Chcesz kupić nawigację? Sprawdź nasze rankingi!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.