Domowy projektor Acera za niecałe 7 000 zł (aktualizacja)

Najnowszy projektor firmy Acer, model H7530D jest urządzeniem o rozdzielczości Full HD (1080p) i podstawowym formacie 16:9.

Lepsze poziomy czerni mają kluczowe znaczenie dla jakości wyświetlanego obrazu. W projektorze o dużej rozdzielczości zastosowano technologię DynamicBlack, która dynamicznie optymalizuje poziom czerni dla każdej sceny bez zmieniania jasności obrazu, pozwalając na uzyskanie współczynnika kontrastu 40 000:1 oraz żywych kolorów.

Ponadto, firma Acer rozwinęła technologię uwydatniania barw ColorBoost, udoskonalając sterowanie lampą z uwzględnieniem jej charakterystyki widmowej oraz właściwości koła barwnego. Dzięki technologii Acer ColorBoost II+, projektor H7530D ma wyświetlać obraz o bardziej naturalnych, zrównoważonych odcieniach, co w połączeniu z funkcją Acer eView Management, dostosowującą jasność kolorów do rodzaju wyświetlanego obrazu, przekładać się ma na realistyczne odwzorowanie barw.

Projektor H7530D jest wyposażony w port HDMI, pozwalający na łatwe podłączenie do komputera, odtwarzacza DVD lub konsoli do gier. Lampa o jasności do 2 000 lumenów ANSI zapewniać ma wysoką jakość projekcji nawet w silnie oświetlonych pomieszczeniach.

Z biegiem czasu jakość kolorów wyświetlanych przez projektor może ulegać pogorszeniu, wskutek czego obraz nabiera żółtego lub zielonego zabarwienia. W celu zapewnienia niezmiennej jakości obrazu nawet po długim okresie eksploatacji, w projektorach Acer są obecnie stosowane technologie ColorSafe oraz DLP, pozwalające na praktyczne wyeliminowanie zjawiska pogarszania się odwzorowania barw.

Projektor H7530D jest też wyposażony w funkcję kompensacji barwy ekranu, która umożliwia uzyskanie prawidłowych odcieni nawet wtedy, gdy obraz nie jest wyświetlany na tradycyjnym, białym ekranie. Wystarczy w menu OSD wybrać kolor ściany, a projektor automatycznie dostosuje zabarwienie wyświetlanego obrazu.

Dzięki funkcji dekodowania napisów (closed captions), projektor H7530D może wyświetlać napisy dialogowe oraz inne informacje tekstowe zawarte w sygnale wideo, które ułatwiają zrozumienie filmów. Funkcja jest pomocna dla osób niedosłyszących, jak również jest bardzo przydatna przy nauce języków obcych.

Oprócz lampy o trwałości do 4 000 godzin, projektor H7530D jest wyposażony w funkcję zarządzania energia Acer EcoProjection, która zmniejsza pobór moc w trybie gotowości. Oprócz tego, gdy przez 5 minut na wejściu nie ma sygnału wideo, projektor automatycznie przełącza się w tryb ECO, w którym pobór mocy jest mniejszy o 20%. Funkcja Acer EcoProjection współpracuje też z programem Acer ePower Management służącym do konfigurowania ustawień oszczędzania energii. Nowy projektor o rozdzielczości Full HD wyróżnia się też cichą pracą, 30 dB (26 dB w trybie ECO), a ponadto jest wyposażony w głośnik pozwalający na odtwarzanie dźwięku podczas prezentacji oraz wyświetlania filmów.

H7530D jest wyposażony w pionową korekcję zniekształcenia trapezowego, regulowaną ręcznie oraz automatycznie. Funkcja ta pozwala na skorygowanie zniekształceń spowodowanych skierowaniem projektora w górę lub w dół. W projektorze H7530D zastosowano też funkcję automatycznie odwracającą obraz, gdy urządzenie jest zamontowane na suficie. Funkcja ta współpracuje z czujnikiem położenia, dzięki czemu automatycznie wykrywa, że projektor jest zamontowany pod sufitem, i natychmiast obraca obraz o 180o, zapewniając jego prawidłową orientację na ekranie.

Z myślą o wygodzie użytkowników, na panelu sterowania umieszczono przycisk Empowering key, który zapewnia natychmiastowy dostęp do funkcji Acer eView Management, eTimer Management oraz ePower Management.

Projektor H7530D jest objęty 2-letnią gwarancją na układ DLP oraz roczną gwarancją na lampę bez limitu godzin. Cena projektora H7530D wynosi 6 999 zł brutto.

Sprostowanie

Jak niektórzy słusznie zauważyli do tej informacji wkradł się błąd. Producent projektora omyłkowo wysłał nam złą cenę urządzenia. Za wprowadzenie w błąd serdecznie przepraszamy, informacja została już uaktualniona.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.