To jedna z największych tego typu akcji w Polsce - podkreśla Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

Dyrektorzy Intel Capital i IBM aresztowani przez handlowy skandal

Komisja SEC zapowiada, że dyrektorzy firm Intel Capital i IBM są oskarżeni o rozprowadzanie poufnych informacji handlowych, co doprowadziło do nielegalnego zysku w wysokości 25 milionów dolarów.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC – United States Securities and Exchange Commission) ogłosiła, że Rajiv Goel, dyrektor zarządzający w firmie Intel Capital, oraz Robert Moffat, starszy dyrektor wykonawczy w firmie IBM, wraz z czterema innymi pracownikami dopuszczonymi do tajemnic służbowych, zostali aresztowani za ujawnianie informacji, które w następstwie doprowadziły do nielegalnych zysków w łącznej wysokości 25 milionów dolarów.

Goel jest oskarżony o rozprowadzanie tajnych informacji o kwartalnych zyskach firmy Intel oraz o trwającej spółce joint venture z Clearwire, w którą Intel zainwestował spore pieniądze – przyjąć miał za te informacje 250 tysięcy dolarów łapówki.

Moffat natomiast miał ujawnić poufne informacje o firmie Sun Microsystems, w których posiadanie wszedł w czasie gdy IBM rozważał możliwość przejęcia sieciowego giganta.Według komisji, ta informacja warta była 1 milion dolarów.

SEC informuje, że prowadzone przez nią śledztwo w tej sprawie ciągle trwa. O sytuacji powiadomione zostały już sądy okręgowe w Nowym Jorku.

Intel Capital jest funduszem inwestycyjnym, działającym od 1991 roku jako ramię koncernu technologicznego Intel. Fundusz zainwestował już ponad 9 miliardów dolarów w ponad tysiąc obiecujących firm z 46 krajów. Wśród nich jest między innymi nasze polskie grono.net.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.