E-etykieta WD również w dyskach dla komputerów Mac

WD zaprezentował kolejną serię zewnętrznych nośników danych z personalizowaną e-etykietą - tym razem są to wysokiej wydajności dyski My Book Studio, przeznaczone głównie dla użytkowników Maków.

E-etykieta umieszczona na grzbiecie dysku w formie wyświetlacza,  jest widoczna nawet gdy urządzenie pozostaje wyłączone. Zawiera informacje pozwalające zidentyfikować dysk i jego zawartość. Dzięki zastosowaniu technologii e-papieru, znanej z przenośnych urządzeń do czytania e-booków firmy Amazon Kindle, informacje na wyświetlaczu są wyraźnie widoczne, nawet gdy dysk nie jest podłączony. Treść e-etykiety tworzy się w załączonym programie WD SmartWare, można ją również w łatwy sposób modyfikować w zależności od potrzeb. Elektroniczna etykieta pokazuje także ilość wolnej powierzchni oraz informuje o zabezpieczeniu hasłem dostępu do zawartości dysku.

Dyski zewnętrzne WD My Book Studio są wyposażone w interfejs FireWire 800 i są kompatybilne z aplikacją TimeMachine, oferują  ciągły i automatyczny backup przy użyciu oprogramowania WD SmartWare oraz sprzętowe szyfrowanie danych  kluczem 256-bitowym. Seria WD My Book Studio, sformatowana do pracy z komputerami Mac, jest dostępna w następujących pojemnościach: 1 TB, 1,5 TB oraz 2 TB.

Dyski będą dostępne u wybranych dystrybutorów i reselerów (m.in. Komputronik, Vobis i Yamo) w cenach od 715,00 PLN  do 1 230,00 PLN w zależności od pojemności. Wszystkie modele serii WD My Book Studio są objęte 3-letnim okresem gwarancyjnym.

Zobacz też inne dyski WD w naszych testach

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.