Jacek Murawski, dyrektor generalny Microsoft w Internecie

W artykule wstępnym na blogu Jacek Murawski tak wyjaśnia swoją decyzję o rozpoczęciu działalności blogowej: „W połowie lipca odwiedziła mnie nasza dyrektor PR i po długiej dyskusji stanowczo stwierdziła: W dzisiejszych czasach jeśli czegoś nie ma w Internecie to to coś nie istnieje! Jeśli masz ciekawe przemyślenia to blog jest najlepszym miejscem do rozpoczęcia dyskusji na ich temat!. Nie mogłem odmówić jej racji”.

Pierwszym wpisem, który pojawił się na www.jacekmurawski.pl to relacja Jacka Murawskiego z zakończonego właśnie spotkania Microsoft Technology Summit.

Blog połączony jest z innymi mediami społecznymi. W ramach projektu został uruchomiony kanał na YouTube: http://www.youtube.com/user/JacekMurawskipl. Ponadto platformy mikroblogów Twitter http://twitter.com/jacekmurawskipl i Blip http://jacekmurawskipl.blip.pl/ będą wykorzystywane do przesyłania aktualizacji o nowościach na blogów. W przyszłości zostaną także użyte do spotkań z internautami. W serwisie Slideshare znajdą się prezentacje prowadzone przez dyrektora generalnego Microsoft, a profil FlickR http://www.flickr.com/people/jacekmurawskipl będzie zawierał relacje zdjęciowe ze spotkań, w których uczestniczył Jacek Murawski.