Kompaktowa drukarka wielofunkcyjna od firmy Xerox

Xerox Polska wprowadził do oferty nowe urządzenie wielofunkcyjne dostępne w trzech różnorodnych konfiguracjach.

Model Xerox Phaser 6121 MFP umożliwia małym i średnim firmom oraz niewielkim grupom roboczym konsolidację urządzeń biurowych w jednym kompaktowym, zajmującym mało miejsca modelu. Xerox Phaser 6121MFP zapewnia drukowanie, kopiowanie, skanowanie a także faksowanie w kolorze.

Szacunkowa cena detaliczna wersji Xerox Phaser 6121MFP/S wynosi 1 350 zł brutto. Urządzenie charakteryzuje się możliwością drukowania do pięciu stron kolorowych lub 20 czarno-białych na minutę. Trzy konfiguracje to:

  • Phaser 6121MFP/S – drukowanie, skanowanie i kopiowanie z komunikacją USB 2.0.
  • Phaser 6121MFP/N – wersja sieciowa oraz dodatkowymi funkcjami wysyłania skanowania do e-mail  i faksowania.
  • Phaser 6121MFP/D – o konfiguracji zbliżonej do wersji N, ale dodatkowo z funkcją automatycznego drukowania i faksowania dwustronnego.

Urządzenie wielofunkcyjne Xerox Phaser 6121MFP przeznaczone jest do codziennego drukowania czarno-białego, wygodnego drukowania kolorowego oraz kopiowania, skanowania i faksowania w małych biurach liczących 1–5 pracowników, działających w różnych branżach. Charakteryzować ma się łatwością konfigurowania zarówno w środowisku Windows, jak i Mac, oraz prostotą obsługi; ma także jeden z największych paneli sterowania w tej kategorii urządzeń.

Niniejszy model umożliwia drukowanie z rozdzielczością 1 200 x 1 200 dpi) i wyróżnia się wysokąą w tej kategorii urządzeń pojemnością podajników papieru. Należą do nich standardowy podajnik papieru na 200 arkuszy (we wszystkich trzech wersjach) oraz opcjonalny podajnik na 500 arkuszy w wersjach N i D. Pojemność całkowita wynosi zatem 700 arkuszy, co pozwala na długą pracę bez zbędnych przerw. Wersje N i D mają też automatyczny podajnik dokumentów na 35 arkuszy, zaś druk dwustronny jest w modelu D funkcją standardową, a w wersji N – opcjonalną.

Czas drukowania pierwszej strony w urządzeniu Xerox Phaser 6121MFP wynosi 22 sekundy dla druku kolorowego i 12 sekund dla druku monochromatycznego – to także jest jeden z najlepszych wyników w tej kategorii. Do funkcji dodatkowych należą tryb oszczędzania tonera, drukowanie plakatów (fragmentów obrazu, które są następnie łączone w całość), drukowanie wielu stron na jednym arkuszu, kopiowanie dokumentów tożsamości (awers i rewers dokumentu na tej samej stronie), faksowanie (tylko modele N i D) oraz skanowanie do komputera, wiadomości e-mail, na serwer FTP i do pamięci przenośnych USB. Urządzenie jest wyposażone w procesor 120 MHz i pamięć o pojemności 128 MB.

Do modelu dołączonych jest wiele pakietów oprogramowania. Program Xerox CenterWare Web umożliwia sprawne konfigurowanie i zarządzanie przez Internet drukarką Phaser 6121MFP oraz innymi urządzeniami sieciowymi dowolnych producentów. Program Scan to PC Desktop SE Personal Edition zapewnia szeroki zakres usług skanowania, a panel sterowania pozwala na korzystanie z dodatkowych funkcji.

Model Phaser 6121MFP ma certyfikat ENERGY STAR i jest objęty programem Xerox Green World Alliance. Xerox Green World Alliance to ogólnoświatowa inicjatywa mająca na celu zachęcanie klientów firmy Xerox do recyklingu i utylizacji materiałów eksploatacyjnych w sposób jak najmniej szkodliwy dla środowiska.

Zobacz też inne wielofunkcyjne drukarki Xerox w naszych testach

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.