Czy pierwszy netbook z Androidem (Aspire One D250) pomoże Acerowi zdobyć segment mobilnych komputerów?

Kto jest największym producentem notebooków?

Jeszcze HP, ale wkrótce może się to zmienić, bowiem na zastąpienie amerykańskiego hiper-przedsiębiorstwa, chrapkę ma Acer, który w całym roku 2009, chce sprzedać ponad 30 milionów laptopów.

Tajwańska firma ma naprawdę ambitne plany, zwłaszcza, że porywa się na największe na świecie przedsiębiorstwo informatyczne, działające na rynku od 1939 roku – HP. Acer, po wyprzedzeniu w trzecim kwartale 2009 roku Della w rankingu największych producentów komputerów, teraz ma chrapkę na przejęcie pałeczki lidera w ilości produkowanych notebooków.

W tym roku firma z Tajpej chce sprzedać ponad 30 milionów mobilnych maszyn (wraz z netbookami), ale w roku 2010, liczba sprzedanych egzemplarzy ma wzrosnąć już do 40 milionów. Tyle samo sprzedanych notebooków za rok oczekuje HP.

Łatwo na pewno nie będzie, ale zważywszy na fakt, że Acer skupia się raczej na segmencie tanich netbooków i segmencie ultracienkich, atrakcyjnych dla użytkownika notebooków z niskonapięciowymi procesorami, to plan tajwańskiej firmy może się ziścić.

Sprawdź w naszym rankingu notebooków, ile maszyn ma HP, a ile Acer

W poprzednich latach Acer nie mylił się w swoich przewidywaniach, jeśli chodzi o ilość sprzedanych produktów, zatem interesująca będzie walka z HP w segmencie mobilnych maszyn. Być może do bitwy wmiesza się ktoś trzeci.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.