Gdy uruchomimy tylko kilka aplikacji, zwiększymy czytelność belek na Pasku zadań poprzez ich poszerzenie.

Lepsze wykorzystanie Paska zadań w przypadku małej ilości uruchomionych aplikacji

Szerokość belek uruchomionych aplikacji na Pasku zadań jest ograniczona. Nawet wtedy, gdy mamy uruchomioną tylko jedną aplikację, nie zostanie wyświetlona jej pełna nazwa. Przydałaby się możliwość zwiększenia szerokości belki aplikacji wyświetlanej na Pasku zadań.

System Windows automatycznie zmniejsza szerokość poszczególnych elementów, gdy miejsce na Pasku zadań zajmuje kilka ikon. Natomiast w przypadku nadmiaru wolnego miejsca zostaje wykorzystana wartość minimalna. Dzięki zmianie w Rejestrze możemy dostosować szerokość belek aplikacji.

W tym celu wybieramy w menu Start polecenie »Uruchom«, wpisujemy »regedit« i klikamy przycisk »OK«. W edytorze przechodzimy do klucza »HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktopWindowMetrics«. Po prawej stronie odszukujemy ciąg znaków »MinWidth«. Jeżeli wpis nie istnieje, tworzymy go za pomocą polecenia »Edycja | Nowy | Wartość ciągu«.

Nowy wpis dwukrotnie klikamy w celu edycji. W oknie dialogowym wpisujemy pożądaną minimalną szerokość w pikselach. Nie dajmy się zmylić określeniu „minimalna szerokość”, gdyż system zawsze zmniejsza rzeczywistą szerokość stosownie do ilości wolnego miejsca na Pasku zadań. Ustawiona wartość jest wykorzystywana jedynie w sytuacji, gdy ilość wolnego miejsca na pasku wynosi tyle samo co wartość minimalna bądź ją przekracza. Możemy więc na przykład wpisać wartość »1000« i zatwierdzić zmianę przyciskiem »OK«. W efekcie Windows będzie wyświetlał belki aplikacji na Pasku zadań zawsze w maksymalnym możliwym rozmiarze. Na koniec, aby zmiana zaczęła obowiązywać, zamykamy edytor Rejestru i ponownie uruchamiamy komputer.

Wskazówka

To ustawienie ma wpływ na paski ikon innych aplikacji, np. aplikacji Paintshop Pro. Wtedy wartość »300« wydaje się sensownym kompromisem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.