LG Pop mierzy 97,8 x 49,5 x 11,2 mm, zaś waży 87 gramów

LG przedstawia dotykowy telefon ładowany słońcem

LG GD510 "Pop"

Pierwszy raz o telefonie komórkowym LG GD510 słyszeliśmy niedawno, bo pod koniec września. Wtedy nie wiedzieliśmy jednak, że jest to najmniejszy na świecie telefon, którego bateria może ładować się dzięki energii słonecznej, przy pomocy paneli słonecznych umieszczonych na tylnej obudowie. Pozostawienie telefonu na słońcu przez 10 minut pozwala rozmawiać nawet przez 2 minuty i 15 sekund lub utrzymać telefon w trybie gotowości nawet przez 180 min.

„Pop” to również 3-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 240 x 400 pikseli, 8 GB wbudowanej pamięci, odtwarzacz multimedialny, 3-megapikselowy aparat z funkcją nagrywania wideo, czy Bluetooth. Niestety, telefon to również spore zaległości – brak łączności 3G, brak WiFi, brak nawigacji. Co ważne, jego aluminiowa obudowa nie zawiera polichlorku winylu i substancji halogenowanych i jest w pełni zgodna z dyrektywą RoHS.

Zajrzyjcie również do naszego MobileBlogera, który niedawno wrócił z Bieszczad, gdzie testował aparat Olympusa!

LG GD510 to jednak telefon przeznaczony na rynek low-end. Choć jego cena nie jest jeszcze znana i ma zależeć od rynku, to z pewnością nie będzie wysoka.