Mobilny projektor o dużej jasności

Model PLC-XU106 przystosowany jest do użytku w salach konferencyjnych, placówkach oświatowych, w tym uczelniach wyższych,i innych miejscach, gdzie poza wysoką jasnością projektora ważna jest mobilność.

Nowa funkcja „Corner Keystone Correction” oraz funkcja „Easy Setup”- półautomatyczna konfiguracja urządzenia, upraszczają przygotowanie projektora do pracy i mają pozwalać szybko uzyskać symetryczny obrazu, nawet w niesprzyjających warunkach lokalowych.

Ten projektor LCD to pierwsze tego typu urządzenie marki SANYO wyposażone w funkcję „Corner Keystone Correction”. Umożliwia ona projekcję  bez zniekształcenia geometrii obrazu nawet przy skośnym ustawieniu projektora względem płaszczyzny ekranu. Efekt trapezowy można zniwelować za pomocą pilota lub przycisków na obudowie urządzenia. W przeciwieństwie do tradycyjnego sposobu działania funkcji keystone, model PLC-XU106 oferuje możliwość korygowania zniekształcenia trapezowego zarówno w pionie jak i w poziomie.

Funkcja „Easy Setup” została opracowana w celu ułatwienia obsługi projektora osobom nie posiadającym doświadczenia w pracy z takim sprzętem. Wyręcza ona użytkownika, wykonując automatyczną korektę efektu trapezowego. Samoczynnie wykrywa źródło sygnału i ustawia kilka innych parametrów roboczych, w razie potrzeby wyświetlając na ekranie wskazówki na temat ich konfiguracji.

Zastosowany w urządzeniu, nieorganiczny panel LCD o rozdzielczości własnej XGA (1 024 x 768 piksele) i maksymalnej U-XGA (1 600 x 1 200) wytwarza obraz o kontraście 1 000:1.  Szerokokątny obiektyw, wyposażony w zoom optyczny 1,6x, pozwala uzyskać współczynnik projekcji 1,15–1,85:1. Ważnym atutem jest możliwość projekcji na tablicy szkolnej. W praktyce oznacza to, że jako ekranu można używać powierzchni o różnych kolorach, które projektor odpowiednio kompensuje w widmie projekcyjnym.

Swoją uniwersalność model PLC-XU106 zawdzięcza także dużemu wyborowi złączy, wśród których znajduje się również gniazdo sieciowe RJ45. Pozwala to podłączyć projektor do przewodowej lub bezprzewodowej sieci komputerowej i sterować nim za pomocą komputera, działającego pod dowolnym, z najczęściej spotykanych systemów operacyjnych. Funkcja natychmiastowego włączania i wyłączania skraca czas między podłączeniem urządzenia do zasilania i rozpoczęciem projekcji dosłownie do sekund, oszczędzając czas użytkownika i nie odbijając się negatywnie na żywotności lampy. Kod PIN i funkcja blokady klawiatury chronią najnowszy produkt SANYO przed kradzieżą lub użyciem przez osoby nieupoważnione. Do projektora producent fabrycznie załącza pilota i torbę.

Na polski rynek projektor trafi w listopadzie br. w sugerowanej cenie detalicznej 7 499 zł z  VAT. Gwarancja trzy lata (w tym na lampę do 2 000 h).