Multimedialny reprezentant notebooków Toshiby

Komputer Toshiba Satellite A500-132 można już nabyć w Polsce. Jeśli miałoby się go określić jednym słowem to bez zawahania można użyć określenia "multimedialny".

Format ekranu, wydajna karta graficzna, głośniki Harman Kardon to wszystko sprawia, że oglądanie filmów, granie czy zabawy z grafiką na nowej Toshibie ma należeć do przyjemności. Zastosowany układ graficzny ATI Mobility Radeon HD4650 wspiera biblioteki DirectX w wersji 10.1. Zainstalowana w laptopie matryca ma rozmiar 16 cali i może wyświetlać obraz w rozdzielczości HD 1 366 x 768 w formacie 16:9. Dla osób, które wolą jednak oglądać filmy na telewizorze, producent przygotował złącze HDMI CEC, umożliwiające oglądanie nagranych na komputerze filmów full HD bez straty jakości obrazu. Ponadto złącze HDMI pozwala także w pełni wykorzystać technologię Regza Link. Dzięki temu osoby posiadające telewizor z tą funkcją mogą sterować oboma urządzeniami za pomocą jednego pilota.

Nowością w modelu A500 jest touchpad z obsługą Multi-Touch, znany do tej pory głównie z produktów firmy Apple. Nad klawiaturą laptopa umieszczono 8 przycisków dotykowych sterujących multimediami. Jeden z tych przycisków ma jednak szczególną wartość. Pozwala bowiem na używanie funkcji Eco i przejście na energooszczędny tryb pracy. Ograniczenie zużywania energii widać wyraźnie dzieki graficznemu oprogramowaniu, które jest dostępne w pakiecie z komputerem.

W komputerze znajduje się także napęd DVD Super Multi, czytnik najbardziej popularnych kart pamięci (5 w 1), 3 porty USB oraz port eSATA/USB, który może być wykorzystany do ładowania urządzeń przenośnych np. odtwarzaczy MP3 bez konieczności uruchamiania komputera.

Sercem notebooka jest dwurdzeniowy procesor Intel Core 2 Duo P8700. Współpracuje on z 4 GB pamięci RAM. Zainstalowana pamięć może być rozszerzona do 8 GB. Dane przechowywane są na 400 GB dysku twardym. Komunikację ze światem zewnętrznym zapewniają natomiast złącze gigabitowe, moduł łączności bezprzewodowej oraz Bluetooth.

Komputer w Polsce objęty został dwuletnią gwarancją międzynarodową. Można go znaleźć w sklepach w cenie ok. 3 700 złotych.

Zobacz też inne notebooki Toshiby w naszych testach

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.