Niezwykle realistyczna grafika dzięki procesorowi Fermi (aktualizacja)

Na jednym z chińskich forów pojawiły się obrazki, przedstawiające graficzne możliwości procesora Fermi (GT300). Wirtualny realizm stawia właśnie milowy krok.

Po oficjalnej premierze procesora graficznego Fermi, pojawiły się informacje jakoby nVidia miała sfałszować debiut swojego GPU nowej generacji – co skutecznie udowadniały zagraniczne media. Teraz kalifornijski producent nie pokazuje jeszcze kart graficznych opartych na GT300, ale ukazuje próbkę jego możliwości – renderowaną grafikę, którą ciężko odróżnić od faktycznego realizmu.

Fermi jest wypakowany po brzegi tranzystorami, których posiada 3 miliardy oraz procesorami strumieniowymi CUDA – maksymalnie 512, co ma dostarczyć „wydajność na poziomie superkomputera”. Jeśli przedstawione obrazki są rzeczywiście prawdziwe, to większość graczy zapewne nie będzie mogła doczekać się rynkowej premiery procesora GT300 i kart z serii GeForce 300. To nastąpi być może jeszcze przed końcem 2009 roku.

Według niektórych źródeł, Nvidia potwierdziła również, że w niedalekiej przyszłości na rynek trafi mobilna wersja procesora Fermi.

Aktualizacja:

Jak słusznie zauważyli nasi czytelnicy, obrazki nie pochodzą od nVidii, a logo kalifornijskiej firmy chińskie forum dodało tylko „dla zabawy”, aby po Fermim słuch nie zaginął. Wciąż czekamy zatem na pierwszy zwiastun możliwości nowego procesora GT300.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.