Microsoft Office 2010 nie jest jeszcze gotowy

Nowe metody dystrybucji Microsoft Office

Microsoft Office 2010

Microsoft zapowiedział, że ponad 500 milionów użytkowników Office’a, którzy zechcą aktualizować pakiet do nowej wersji, czeka kilka miłych (przynajmniej zdaniem Microsoftu) niespodzianek. Pierwszą z nich jest Product Key Card, czyli samodzielna karta licencyjna, do której nie jest dołączone ani oprogramowanie, ani dokumentacja. Ma być przydatna dla tych osób, którzy otrzymali wersję demonstracyjną Office’a preinstalowaną na nowym komputerze lub pobrali ją z Internetu. Kod, który należy przepisać do aplikacji, odblokowuje jej funkcjonalność, uaktualniając ją do pełnej wersji.

Drugą nowinką jest nowa edycja pakietu: Office Starter 2010. Podobnie jak w przypadku systemów Windows, edycja Starter będzie okrojoną wersją zestawu aplikacji (Word + Excel), którą można będzie w każdej chwili uaktualnić do pełnej wersji. Będzie preinstalowana na nowych komputerach i nie będzie można jej zakupić osobno.

Trzecią i ostatnią nowością jest nowa metoda cyfrowej dystrybucji pakietu. Office’a 2010 będzie można pobrać bezpośrednio z jego strony domowej a także go tam kupić. Zadebiutują też nowe mechanizmy aktualizacyjne, które będą dbały, by pakiet był zawsze w jak najnowszej wersji. Co ciekawe, dzięki technice wirtualizacji, Office’a 2010 będzie można używać równolegle z jego starszymi wersjami.