Fermi - w pełni sprawny układ, czy oszustwo nVidii?

Nvidia: Zostajemy w segmencie chipsetów!

Nvidia

Po wczorajszych doniesieniach, Nvidia otrzymała bardzo wiele pytań, odnośnie jej przyszłego udziału w rynku chipsetów, dlatego w dniu dzisiejszym przedstawia oficjalne stanowisko w tej sprawie. Jeśli chodzi o platformę ION i grafikę GeForce 9400, to wielu producentów, w tym Apple, Dell, HP, Lenovo, Samsung, Aser i Asus, wykorzystywało i będzie nadal wykorzystywać ten układ w swoich teraźniejszych i przyszłych projektach.

Dla platformy AMD, Nvidia planuje wciąż sprzedawać większą ilość chipsetów, niż samo AMD. Platformy oparte na układzie MCP61 będą nadal świetnie się sprzedawać w segmencie low-endowych procesorów, gdzie układy AMD są najbardziej konkurencyjne dla procesorów Intela.

– Będziemy nadal wprowadzać nowe zintegrowane rozwiązania dla Intelowskiej achitektury FSB. Mocno wierzymy, że ten segment ma przed sobą jeszcze długą drogę. Jednak z powodu nieodpowiednich żądań Intela wobec klientów, nieuczciwej taktyki biznesowej, a także braku licencji na korzystanie z nowej magistrali DMI, nie jest możliwym tworzenie chipsetów dla przyszłych procesorów. Dlatego, dopóki nie rozwiążemy tego problemu w sądzie w przyszłym roku, dopóty wstrzymujemy się z dalszymi inwestycjami w chipsety dla procesorów Intel DMI – czytamy w oświadczeniu Nvidii.

Czy Nvidia sfałszowała premierę swojego flagowego procesora graficznego?

To jednak nie wszystko – Pomimo akcji Intela, wciąż mamy do zaoferowania wiele innowacyjnych produktów, które wprowadzimy na rynek w nadchodzących miesiącach. […] Oczekujemy, że nasze produkty MCP zarówno dla Intela, jak i AMD, będą dobrze prosperować w przyszłości – kończy kalifornijski producent.

Podsumowując

, nie należy spodziewać się nowych produktów Nvidii dla nowych procesorów Intela, jednak z rynku nie znikną płyty główne z chipsetami nForce. Kalifornijski producent ma w zanadrzu parę chipsetów, które mają wstrząsnąć rynkiem, tak jak zrobiła to platforma ION. Nie możemy się doczekać.