Polacy lubią drukarki wielofunkcyjne HP

Z danych Komputronik SA wynika, że urządzenia wielofunkcyjne z każdym kolejnym rokiem wypierają z rynku zwykłe drukarki – maleje bowiem różnica cen pomiędzy nimi.

Analitycy prognozują, że w końcu 2009 roku skurczy się ona do zaledwie kilku procent. W efekcie nawet tanie drukarki nie będą pod tym względem konkurencyjne w stosunku do urządzeń wielofunkcyjnych. Ten sam czynnik, czyli cena powoduje, że polscy użytkownicy zdecydowanie chętniej wybierają atramentowe urządzenia drukujące. Ich laserowe odpowiedniki – zwłaszcza te kolorowe – są często dużo droższe w momencie zakupu. Warto jednak podkreślić, że użytkownik laserówki może zwykle liczyć na tańszą eksploatację.

W ciągu ostatniego miesiąca klienci salonów Komputronik oraz internetowego sklepu Komputronik.pl najchętniej kupowali następujące urządzenia drukujące:

  1. HP DeskJet F735,
  2. HP LaserJet P1005,
  3. Brother DCP 165C,
  4. Epson Stylus SX100,
  5. Canon PIXMA MP190.

Z danych Komputronik SA wynika, że polscy użytkownicy urządzeń wielofunkcyjnych wybierają produkty najbardziej znanych marek. Liderem sierpniowego zestawienia jest HP – producent, do którego należy blisko połowa polskiego rynku urządzeń drukujących (źródło: CRN Polska). Ostatnie trzy pozycje zajął sprzęt firm: Brother, Epson oraz Canon. Kolejność jest niemal identyczna, jak udziały tych marek w polskim rynku (Canon – 20%, zaś Brother  i Epson po 10%).

Ranking Komputronik SA potwierdza, że według polskich użytkowników – parafrazując znane powiedzenie z zupełnie innej dziedziny – tanie urządzenia wielofunkcyjne są dobre, bo są dobre i tanie. Zdecydowana większość klientów decyduje się na sprzęt nie droższy niż 300-400 zł. To niewiele, biorąc pod uwagę możliwości współczesnych urządzeń wielofunkcyjnych. Zapewniają szybkie i tanie wydruki dokumentów oraz zdjęć, dobrej jakości kopie i skany, a także współpracę z aparatami cyfrowymi i pamięciami USB. Godna podkreślenia jest także szybkość druku, która w czerni i bieli osiąga nawet 30 str./min., zaś  w trybie wielokolorowym do 25 str./min. Wyraźnie widać, że użytkownicy wybierają poszczególne modele pod kątem taniej eksploatacji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.