Portal pomoże kandydatom, dla których nieoczekiwane wybory mogą stanowić problem przy zbieraniu podpisów

Portal nasza-klasa.pl w wersji mobilnej

Nasza-klasa oraz Mobile Experts podpisały umowę o współpracy, której celem ma być sukcesywne udostępnianie serwisów i aplikacji na telefony komórkowe i inne urządzenia mobilne.

– Pierwsze aplikacje mobilne, będące owocem podjętej współpracy, powinniśmy udostępnić w ciągu najbliższych miesięcy, prawdopodobnie na przełomie roku. Do końca 2010 roku planujemy udostępnić w wersji mobilnej wszystkie produkty Naszej-Klasy: portal, Śledzika i nasz nowy komunikator NKtalk – mówi Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu spółki Nasza-Klasa.

Najważniejszym kryterium wyboru dostawcy przez Naszą Klasę była elastyczność, wydajność i skalowalność zaproponowanej technologii. Zaproponowane przez Mobile Experts rozwiązanie, oparte jest o system, jakim jest Platforma Usług Mobilnych Aplikacji (PUMA). Pozwalać ma on na efektywne budowanie serwisów i usług mobilnych i udostępnianie ich przez Naszą Klasę na szerokim wachlarzu różnorodnych terminali i systemowych platform mobilnych takich jak: J2ME, Symbian, HTML lajt, iPhone, Windows Mobile czy Android.

– Ze względu na wciąż wysokie koszty połączeń w Polsce, jednym z kluczowych elementów projektu jest dbałość o optymalizację wykonania usług pod kątem ilości danych przesyłanych pomiędzy urządzeniami mobilnymi a siecią. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji, w której już dzisiaj z dostępu mobilnego do NK korzysta prawie milion osób miesięcznie. – dodaje Kaznowski.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.