Ruter zasilany z sieci – Power over Ethernet (PoE)

Urządzenie obsługuje trzy standardy IEEE, w tym IEEE 802.11g. Daje to możliwość jego wszechstronnego zastosowania nawet w dużych sieciach bezprzewodowych.

WNAP210 firmy NETGEAR posiada ważną funkcję dla użytkowników, którzy dbają o środowisko naturalne oraz niskie zużycie energii. Standard IEEE 802.3af Power over Ethernet (PoE) pozwala na zasilanie urządzenia bezpośrednio z sieci, dzięki czemu energia, którą router zużywa podczas pracy, jest minimalna – 5,8 Watta. Ta opcja pozwala na montaż urządzenia w miejscach, z których sygnał będzie najmocniejszy, a możliwość doprowadzenia kabla zasilającego  jest ograniczona – taka sytuacja ma miejsce, gdy router używany jest na przykład do rozdziału sygnału przez użytkowników w większym budynku. Jest to możliwe dzięki dziesięciokrotnie większemu zasięgowi w standardzie 802.11g, w którym praca urządzenia jest piętnastokrotnie szybsza w porównaniu do innych tego typu urządzeń na rynku.

Ponadto, WNAP210 współpracuje ze starszymi urządzeniami działającymi w standardzie 802.11g, jednocześnie pracując w 802.11n. Posiada także wbudowaną antenę wewnętrzną, możliwość szyfrowania (WEP): 64, 128 i 152 bity, możliwość obsługi połączeń telnet SSH czy wsparcie dla tunelowania VPN.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.