Seria dysków zewnętrznych WD My Book Elite z e-etykietą

Firma WD zaprezentowała nową serię dysków zewnętrznych - My Book Elite z konfigurowalnym wyświetlaczem, nazwanym przez producenta e-etykietą.

Dane na elektronicznej etykiecie mają być czytelne nawet, gdy dysk jest odłączony, dzięki czemu jednym rzutem oka można  zidentyfikować zawartość dysku i uzyskać informację o wolnej przestrzeni. Seria WD My Book Elite  oferuje 3 pojemności: 1 TB, 1.5 TB oraz 2 TB.

E-etykieta (wyświetlacz) umieszczona jest na grzbiecie dysku. Za pomocą załączonego oprogramowania WD SmartWare użytkownicy mogą w prosty sposób stworzyć e-etykiety i zarządzać ich treścią, w zależności od potrzeb. E-etykieta informuje także o ilości dostępnego miejsca na dysku oraz o zabezpieczeniu hasłem dostępu do zawartości urządzenia.  Zastosowana w e-etykiecie technologia  papieru elektronicznego, odczytuje zapis cyfrowy jak „tradycyjny” druk, dzięki czemu informacje na wyświetlaczu są widoczne nawet, gdy dysk jest odłączony, a dane mogą być dowolnie zmieniane.

Nowe dyski My Book Elite są wyposażone w  oprogramowanie WD SmartWare. Proces archiwizacji rozpoczyna się automatycznie podczas pierwszego podłączenia dysku WD My Book Elite. Graficzny interfejs programu WD SmartWare na bieżąco, w czasie rzeczywistym  ilustruje postęp tworzenia kopii zapasowej. Po wykonaniu przez dysk pierwszej operacji backupu, pliki użytkowników są archiwizowane automatycznie przy ich każdorazowej modyfikacji lub tworzeniu nowych.

Dyski My Book Elite umożliwiają zabezpieczenie danych wybranym przez użytkownika hasłem – kombinacją klucza  w skali 256-bitowego szyfrowania sprzętowego, który koduje dane  przed ich zapisem na dysku. To rozwiązanie jest zazwyczaj spotykane w dużo droższych systemach pamięci, gdzie szyfrowanie odgrywa rolę wirtualnej kłódki, która zabezpiecza dostęp do  danych.

Nowe dyski zewnętrzne My Book Elite  są dostępne w pojemnościach: 1 TB, 1.5 TB i 2 TB. Dyski My Book Elite   znajdują się w ofercie wybranych dystrybutorów i reselerów (m.in. Komputronik, Vobis i Yamo) w cenach od 620 PLN do 1 380 PLN w zależności od pojemności. Seria My Book Elite jest objęta 3-letnią gwarancją.

Zobacz też inne dyski WD w naszych testach

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.