Seria notebooków L500 już do kupienia w Polsce

Toshiba Satellite L500-12Q

Seria Satellite L500 powstała z myślą o użytkownikach, którzy rozpoczynaja swoją przygodę z komputerem. Są to laptopy o przekątnej 15,6”, które potrafią wyświetlić obraz w rozdzielczości 1 366 x 768 pikseli (16:9) i jasności 200 cd/m2.

Model, który pojawił się w Polsce, Toshiba Satellite L500-12Q pracuje w oparciu o dwurdzeniowy procesor Intel Core 2 Duo T6500, który jest taktowany zegarem 2,1 GHz. Zainstalowano w nim 4 GB pamięci RAM, która może być rozszerzona do 8 GB. Zamontowany dysk 320 GB pozwoli zgromadzić bibliotekę filmów lub zdjęć. Do gromadzenia zdjęć przyda się szczególnie gniazo multimedialne 5-w-1, dzięki któremu można z łatwością przeglądać na komputerze zdjęcia z cyfrowego aparatu fotograficznego. Zainstalowane gniazo obsługuje najbardziej znane formaty kart takie jak: SD o pojemności do 16 GB, Memory Stick do 256 MB, Memory Stick Pro do 4 GB, MultiMedia Card do 2 GB i xD-Picture Card do 2 GB. Z kolei nagrane w wysokiej rozdzielczości filmy będzie można łatwo odtworzyć na ekranie telewizora poprzez zamontowane w komputerze złącze HDMI bez straty na jakości obrazu.

Zamontowany moduł łączności bezprzewodowej pracuje w standardach 802.11 a/g oraz N.. Szybką łączność z telefonem komórkowym zapewni natomiast wbudowany moduł Bluetooth. Obudowa to przede wszystkim srebrno-stalowe kolory, na których nie będzie widać odcisków palców czy śladów codziennej pracy.

Toshiba Satellite L500-12Q została przez producenta objęta dwuletnią gwarancją międzynarodową. Na komputerze jest zainstalowany system operacyjny Windows Vista Home Premium, który może być upgrade’owany do systemu Windows 7 po 22 października 2009 roku i zarejestrowaniu się na stronie internetowej Toshiby.

Zobacz też inne notebooki Toshiby w naszych testach