Seria sprzętowych nowości Apple’a

Apple

Pierwszą z nowości Apple’a jest nowy MacBook, którego upodobniono do jednolitej konstrukcji MacBooka Pro. Biały laptop został wyposażony w podświetleniem LED, szklany trackpad obsługujący multi-touch i wbudowaną baterię pozwalającą na 7 godzin nieprzerwanej pracy. Serce komputera to 2,26-gigahercowy procesor Core 2 Duo, 2 gigabajty pamięci RAM (możliwa rozbudowa do 8 GB), karta graficzna NVIDIA 9400M, 250-gigabajtowy dysk twardy oraz napęd SuperDrive.

Apple Mac Mini
Apple Mac Mini

Uaktualnienie otrzymała też linia Mac Mini. Najciekawszą propozycją jest mini serwer, z 2,53 gigahercowym Core 2 Duo, dwoma dyskami 500 GB, 4 GB RAM-u i kartą GeForce 9400M. Urządzenie nie posiadza napędu optycznego i będzie sprzedawane z Mac OS X Snow Leopard Server. Cena: 999 dolarów.

Apple iMac
Apple iMac

Również i iMaki otrzymały nowych braci. Apple teraz oferuje 21,5-calowy model a także wersję 27-calową (oba ekrany w formacie 16:9 i w aluminiowej obudowie). Ekrany są podświetlone diodami LED, mają kąt widzenia wynoszący 178 stopni. Mniejszy iMac pracuje w rozdzielczości 1 920 x 1 080, większy zaś w 2 560 x 1 440. W komputerach tych zadebiutuje procesor Core i5.

Apple Magic Mouse
Apple Magic Mouse

Ostatnią nowością jest myszka Magic Mouse, następca Mighty Mouse. Bezprzewodowy gryzoń Bluetooth będzie wyposażony w jeden przycisk oraz powierzchnię obsługującą multi-touch, dzięki czemu będzie można palcem wykonywać takie same gesty, jak na trackpadzie. Myszka nie posiada kółka do przewijania, ale za to jej bateria ma starczać na 4 miesiące. Cena: 69 dolarów.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News