Cały projekt mobilnej telewizji cyfrowej w Polsce warty jest około 100 milionów złotych

Telewizji mobilnej w Polsce nie będzie?

Mobilna telewizja

Z lekkim poślizgiem, ale jednak – tak jak obiecywał prezes Info-TV-FM, głównego operatora mobilnej telewizji cyfrowej w Polsce, który otrzymał koncesję na transmisję mobilnej telewizji, sygnał jest już dostępny i operatorzy komórkowi mogą rozpoczynać sprzedaż nowej usługi. Chętnych jednak nie widać, mimo że oferta Info-TV-FM jest dość bogata – 20 programów telewizyjnych oraz 14 radiowych, w tym kanały telewizji publicznej oraz TVN. Wkrótce do oferty mają dołączyć również kanały Polsatu, które aktualnie można odbierać jedynie w Warszawie.

Operatorom komórkowym być może nie odpowiadają warunki sprzedaży usług, jakie oferuje Info-TV-FM – chociaż Polkomtel (Plus GSM) i PTK Centertel (Orange) wyrażają chęć zaadoptowania nowej usługi, to wciąż czekają na bardziej interesującą ofertę. Play natomiast kompletnie nie jest zainteresowane mobilną telewizją, określając ją jako niszowy projekt, który w Polsce się nie przyjmie – przynajmniej w ciągu najbliższych kilku lat.

Info-TV-FM tymczasem czeka wyłącznie na jednego operatora, bowiem tyle wystarczy, aby projekt telewizji mobilnej był rentowny. Operator musiałby jednak jednorazowo wyłożyć 2 miliony złotych na opłatę instalacyjną, a następnie minimum 1,24 miliona lub więcej złotych miesięcznie – zależnie od ilości abonentów z wykupioną usługą.