Wraz z rozwojem i popularyzacją projektu ograniczana będzie rola redakcji, tak, by internauci – w zbiorowym głosowaniu – decydowali o tym, co ma się znaleźć w serwisie i w jakiej kolejności być wyświetlane

To się wytnie, czyli nowa platforma wideo

Platforma ToSieWytnie, agregująca twórców filmowych produkujących i umieszczających swój kontent w Sieci, stanowi syntezę serwisu hostingowego i telewizji internetowej.

Platforma ma przyciągnąć twórców filmowych m.in. ciekawym i intrygującym interfejsem, nielimitowanym czasem trwania wgrywanych plików, czy też „telewizyjną” rozdzielczością emisyjną odtwarzacza wideo, w rozmiarze 720 x 404 pikseli (aspekt 16:9), przy czym pliki wgrywane w wysokiej jakości HQ w pełnym ekranie będą odtwarzane w rozmiarze 1024 x 576 pikseli.

Każdą z dodanych produkcji będzie można równolegle śledzić, w dowolnym miejscu i czasie, z poziomu telefonów komórkowych – pod adresem m.ToSieWytnie.pl. Część materiałów trafi również na specjalny kanał w serwisie YouTube, którego Wirtualna Polska jest oficjalnym partnerem na rynku polskim. Trwają też rozmowy dotyczące umieszczania produkcji wybranych autorów w jednej z młodzieżowych stacji operujących w systemach kablowych i satelitarnych.

Użytkownik, aby dołączyć do projektu ToSieWytnie.pl, musi – w pierwszej kolejności – zgłosić chęć członkostwa w „Ekskluzywnym Klubie Filmowym”, wypełniając formularz widniejący na stronie serwisu. Następnie redakcja ocenia zasoby twórcy oraz ich wartość (merytoryczną, graficzną, itp.), po czym decyduje o przydzieleniu statusu członkowskiego. Akceptacja oznacza udostępnienie internaucie unikalnego loginu i hasła dostępu do specjalnego kanału, na który będzie wgrywał swoje produkcje.

Jednak o tym, co i w jakiej kolejności zostanie wyemitowane na stronie głównej platformy, zadecyduje zespół serwisu. Zatem, nie każdy może automatycznie dodać filmy do platformy, ale każdy może zgłosić chęć ich dodania – wyjaśnia Szymon Kubiak, współtwórca i koordynator witryny – W ten sposób chcemy stworzyć sieciową „elitę” filmowców-amatorów, faktycznie produkujących lub pozyskujących kontent i tym samym wyeliminować produkcje umieszczane nielegalnie.

W pierwszej fazie funkcjonowania serwisu ToSieWytnie.pl jego monetyzacja zostaje oparta na reklamach prezentowanych wyłącznie przy produkcjach autorskich WP.tv. W kolejnej, wprowadzony zostanie model dzielenia się przychodami z emisji filmów notujących największą oglądalność. W planach jest ponadto autorski festiwal kina offowego, oparty o zasoby agregowane wokół platformy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.