WebsiteSpark firmy Microsoft dla specjalistów od sieci Web

Microsoft chce wspierać profesjonalnych deweloperów i projektantów aplikacji internetowych w dążeniu do sukcesu i innowacji.

Microsoft ogłasza start programu WebsiteSpark, czyli inicjatywy zmierzającej do utworzenia sieci partnerskiej, która pomoże rozwinąć skrzydła agencjom interaktywnym liczącym do 10 pracowników. Microsoft ogłosił także udostępnienie dwóch produktów, Web Platform Installer 2.0 oraz Windows Web Application Gallery 2.0, ugruntowując tym samym sukces swojej platformy do obsługi aplikacji webowych – Microsoft Web Platform . Inicjatywy te mają ułatwić specjalistom tworzenie bogatszych i atrakcyjniejszych projektów internetowych.

Rodzina programów „Spark” obejmuje także uruchomione wcześniej BizSpark i DreamSpark.  W ramach programu WebsiteSpark osoby zawodowo związane z siecią web otrzymują oprogramowanie i rozwiązania firmy Microsoft, a także powiązane narzędzia, szkolenia i wsparcie.

Agencje interaktywne mające do 10 pracowników i właścicieli mogą uczestniczyć w programie WebsiteSpark przez trzy lata, nie ponosząc z góry żadnych kosztów. Jedyna opłata to 100 USD za uruchomienie programu, należna dopiero po wystąpieniu z niego. Nie ma żadnych innych kosztów lub zobowiązań. Firmy, które zostaną zatwierdzone, zyskują dostęp do:

  • narzędzi programistycznych i projektowych Microsoft przeznaczonych do sieci web, w tym do trzech licencji na Microsoft Visual Studio 2008 Professional Edition, dwóch licencji Microsoft Express Web 3 i jednej licencji Microsoft Expression Studio 3;
  • dwóch licencji produkcyjnych na Microsoft Windows Web Server 2008 lub R2 (gdy się pojawi) i dwóch licencji produkcyjnych na Microsoft SQL Server 2008 Web Edition;
  • wysokiej klasy panelu do sterowania witryną sieci web, dostarczonego przez zewnętrzną firmę (DotNetPanel).

Ponadto otrzymają także następujące  wsparcie i szkolenia:

  • prawo do dwóch zgłoszeń do pomocy technicznej na firmę;
  • dostęp do wsparcia społecznościowego poprzez kontakty z partnerami sieciowymi, partnerami w zakresie hostingu, a także innymi firmami, które dysponują uzupełniającymi usługami i technologiami;
  • nieograniczony dostęp do moderowanych, technicznych grup dyskusyjnych w serwisie MSDN;
  • nieograniczone wsparcie programowe w zakresie zagadnień nietechnicznych.

Dostęp do oprogramowania, rozwiązań, szkoleń i wsparcia to nie jedyne korzyści programu. Będzie to dla uczestniczących firm okazja, aby szerzej zaistnieć dzięki zaprezentowaniu swoich produktów na rynku WebsiteSpark, wspieranym przez kanały marketingowe Microsoft. Rynek ten pomoże im dotrzeć do potencjalnych klientów z całego świata, którzy będą mogli zapoznać się z ofertą na stronie www.microsoft.com/web/websitespark/market (od jesieni tego roku).

Program WebsiteSpark to także ogólnoświatowy ekosystem partnerów, pomagających uczestnikom odnieść sukces. Partnerzy z całego świata, tacy jak Aruba, Bitrix, Elance, Okula, Peerl, Strato i UOL, oferują uczestnikom doradztwo biznesowe i usługi techniczne, pomagające skutecznie uruchomić projekty programistyczne.

Zwiększ tempo tworzenia aplikacji dzięki Microsoft Web Platform

Aplikacja Web Platform Installer 2.0, dostępna w ramach platformy do obsługi aplikacji webowych, ułatwia instalację produktów i technologii Microsoft. Upraszcza ona pobieranie niezbędnych komponentów i uwzględnia nowe dodatki, takie jak IIS Media Services, Windows Azure SDK i inne.  Dzięki ulepszonej obsłudze pakietów wystarczy raz pobrać poszczególne komponenty z witryny Microsoft Web Platform, aby móc wielokrotnie instalować je na wielu maszynach

Ponadto Web Platform Installer daje dostęp do wielu darmowych, gotowych do zainstalowania aplikacji webowych o otwartym kodzie, które mogą być pomocne w tworzeniu własnych witryn i programów, niezależnie od tego, czy programiści pracują w ASP.NET czy PHP.  Jest wśród nich ponad 20 nowych aplikacji, autorstwa zarówno Microsoft, jak i szerszej społeczności, dostępnych za pomocą Windows Web Application Gallery. Są to m.in. WordPress, DotNetNuke, Acquia Drupal, SugarCRM i Umbraco. Aplikacje Microsoft Web Platform Installer, Windows Web Application Gallery oraz główny serwis internetowy www.microsoft.com/web są o teraz dostępne dla międzynarodowych developerów w 9 wersjach językowych.

Program Microsoft WebsiteSpark jest już otwarty dla firm z całego świata. Zainteresowani kandydaci, zajmujący się zawodowo siecią web, mogą uzyskać więcej informacji na stronie http://www.microsoft.com/web/websitespark. Aplikacja jest dostępna na całym świecie do pobrania ze strony http://www.microsoft.com/web.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.