Nad nowym komunikatorem Gadu-Gadu 10 pracował zespół złożony z ponad 200 osób

Wersja testowa GG 10 już dostępna

GG Network Gadu-Gadu 10 beta

Gadu-Gadu to najpopularniejszy od lat sposób komunikacji wśród polskich internautów. Miesięcznie z GG korzysta ponad 10 milionów osób. Dziennie na Gadu-Gadu spędza czas kilka milionów internautów, w domu, w pracy, w szkole. W GG 10 producent położył nacisk na wielomilionową społeczność użytkowników, którzy mogą teraz odkrywać między sobą możliwości Internetu z poziomu komunikatora.

Dzięki najnowszej wersji GG 10 sposób komunikacji pomiędzy Polakami wyjdzie poza tradycyjne rozmowy – użytkownicy (na razie testerzy) mogą korzystać teraz ze wspólnych galerii i gier online, rozbudowanych awatarów, usługi GG Live umożliwiającej obserwowanie aktywności znajomych, wygodnej klawiatury telefonu, zintegrowanej telefonii komórkowej GaduAIR, radia, portalu i wielu innych usług w codziennej komunikacji. Nowe funkcje wprowadzono bez uszczerbku na obsłudze komunikatora. Przeciwnie, według zapewnień zadbano o ergonomię i możliwości dostosowania GG przez samego użytkownika.

Nowe możliwości Gadu-Gadu – dostępne w GG 10, to m.in.:

 • Gadu Foto – galerie zdjęć w komunikatorze (oparte na gadufoto.pl)
 • awatary – tworzenie własnych awatarów (z pliku, kamerki, kreatora centrumawatarow.pl)
 • gry on-line – wspólne granie z poziomu komunikatora
 • GG Live – obserwowanie na bieżąco znajomych
 • rozbudowane archiwum rozmów (tekst, głos, wideo, przesłane pliki)
 • automatyczny eksport i import kontaktów GG
 • wirtualne prezenty (np. z okazji urodzin)
 • nowy odtwarzacz radia Open.FM (wraz z wiadomościami ze świata muzyki)
 • portal gadu-gadu.pl – wiadomości z kraju i ze świata
 • rozbudowany hoover (przypisany do kontaktu)
 • wiele usprawnień i funkcjonalności.

Web-ski krok GG 10

GG 10 to duży krok komunikatora w kierunku usług opartych o przeglądarkę internetową. Teraz więcej opcji w komunikatorze jest dostępnych za pomocą wbudowanej przeglądarki stron WWW (Webkit) lub za pomocą domyślnej, ustawionej przez użytkownika. Jednocześnie GG nie wymaga już do otwierania linków przeglądarki Internet Explorer (IE).

Bezpieczeństwo

W GG 10 zastosowano bezpieczne szyfrowanie profilu. Profil użytkownika może być szyfrowany innym hasłem, niż to przypisane do numeru GG.

Użytkownicy najnowszej wersji GG 10 nie będą też musieli pilnować aktualizacji programu – komunikator sam ich powiadomi, gdy tylko pojawi się najnowsza wersja. Wówczas jednym kliknięciem użytkownik będzie mógł szybko zaktualizować komunikator. Dzięki temu wzrośnie nie tylko dostępność nowych usług, kompatybilność, ale i bezpieczeństwo.

Znane z poprzednich wersji możliwości blokowania wiadomości od nieznajomych, czy też nie pokazywania linków od nieznajomych są nadal dostępne i w każdej chwili może je włączyć użytkownik.

Łatwe i przyjazne

Pomimo wprowadzenia wielu nowych usług i możliwości komunikacji, Gadu-Gadu w swojej kolejnej odsłonie ma pozostać wierne swoim zasadom: być łatwe i przyjazne w obsłudze i instalacji, tworzenie list kontaktów ma być nadal intuicyjne i proste, a nowe usługi są dostępne na jedno kliknięcie.

Udostępniona dzisiaj wersja testowa przeznaczona jest na system Windows. W najbliższych miesiącach zostaną wydane wersje GG 10 także na inne systemy: Mac OS i Linux.

W wersji stabilnej GG 10 pojawią się kolejne nowe usługi rozszerzające komunikację pomiędzy użytkownikami.

Gadu-Gadu 10 jest kompatybilne z poprzednią, stabilną wersją komunikatora „Nowe Gadu-Gadu”. Docelowo, po zakończeniu testów, „Nowe Gadu-Gadu” zostanie zastąpione przez GG 10.

Testową wersję GG 10 (beta) można pobrać od dzisiaj ze strony www.GG10.pl UWAGA: GG 10 (beta) działa tylko na numerach GG testerów.