„Windows 7 bije Mac OS X w niektórych sferach”

Walter Mossberg, znany dziennikarz i publicysta, dotąd uważał Mac OS X za znacznie lepszy system od OS-ów Microsoftu. Teraz, przy okazji premiery Windows 7, nie jest to już prawdą.

Walt Mossberg, amerykański dziennikarz, do którego należy technologiczna kolumna w dzienniku Wall Street Journal, przy okazji swojej recenzji systemu Windows 7 przyznał: „w ostatnich latach, ja i wielu innych recenzentów uważaliśmy system Apple’a Mac OS X za znacznie lepszy od Windowsa. Nie jest to już prawdą”.

Pomimo to, Mossberg wciąż ma skłonność do faworyzowania systemu Apple’a – Mac OS wciąż ma drobną przewagę, ponieważ znacznie prościej i taniej można go zaktualizować do następnej wersji, posiada więcej preinstalowanych programów, a także znacznie większą odporność na wirusy i inne złośliwe oprogramowania, z których większość została zaprojektowana „specjalnie” dla Windowsa – twierdzi Mossberg.

Sprawdź naszą recenzję Snow Leoparda!

– Windows 7 jednak bije system Apple’a w kilku kwestiach, jak na przykład lepszy podgląd i nawigacja z poziomu paska zadań, łatwiejsza organizacja otwartych okienek i wykorzystanie dotykowych możliwości ekranów. Dlatego Apple musi uważać, bowiem pełna wad i usterek Vista jest zastąpiona niezawodną i elegancką wersją Windowsa – napisał w swojej kolumnie Walt Mossberg.

A jak CHIP ocenia system Windows 7? Koniecznie sprawdź!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.