Windows 7 i Windows Server 2008 R2 doskonale przyjęte przez uczestników MTS 2009

3 000 uczestników miało okazję zapoznać się z najnowszymi produktami Microsoft, wymienić się opiniami z profesjonalistami oraz mówcami na temat wyzwań stojących przed rynkiem IT.

Konferencja dla osób zawodowo zajmujących się technologiami informatycznymi, jak również dla osób odpowiedzialnych za rozwój biznesu oraz wszystkich pasjonatów nowych technologii w Polsce, dobiegła końca. Sale Pałacu Kultury i Nauki oraz warszawskiego kina Kinoteka przez dwa dni były miejscem, w którym prezentowano najnowsze zdobycze technologii informatycznych.

– Microsoft jest obecnie firmą, która na badania i rozwój przeznacza aż 9,1 miliarda dolarów, co plasuje nas na pierwszym miejscu wśród wszystkich firm informatycznych na świecie” – powiedział Jacek Murawski, dyrektor generalny Microsoft Polska. – „Nasz przemysł dojrzał. Obecnie nie jest możliwe, aby kilku zapaleńców z setką dolarów każdy mogło dokonać przełomowego odkrycia w IT. Warto zatem stawiać na rozwiązania oferowane przez duże firmy, które nie boją się inwestować w badania i rozwój. A Microsoft się nie boi, czego dowodem są prezentowane na MTS rozwiązania – dodał.

Udowodniły to już pierwsze sesje konferencji, podczas których przedpremierowo publicznie zaprezentowano Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2. Były to najważniejsze sesje tegorocznego MTS.

– Windows 7 to piękny mechanizm” – powiedział Patryk Góralowski z polskiego oddziału Microsoft podczas prezentacji. – Nowy Windows powstał w oparciu o wyniki analizy opinii użytkowników Windows Feedback Program, który jest dostępny od momentu pojawienia się na rynku Windows Vista. Dzięki tej analizie został stworzony mechanizm, który jest prosty, mocny i elegancki. Prosty w obsłudze i zrozumieniu przez użytkownika. Mocny, ponieważ jest dobrze zorganizowany wewnętrznie i jest w stanie wykonać wiele różnych zadań jednocześnie. Elegancki, ponieważ jest doskonale zaprojektowany i posiada najlepsze cechy swojego gatunku – dodał.

Prezentacja Windows 7 poświęcona była siedmiu obszarom, które cechują nowy system operacyjny, czyli:

  1. prostota obsługi;
  2. skalowalność do potrzeb użytkownika;
  3. bezpieczeństwo użytkownika i jego zasobów zapisanych w komputerze;
  4. multimedialność;
  5. wydajność oraz rozwiązania pro-ekologicznym;
  6. wspieranie użytkownika w najważniejszych momentach pracy na komputerze;
  7. współpraca z innymi urządzeniami i starszymi programami.

Każdy z obszarów obejmował omówienie tych aplikacji wchodzących w skład Windows 7, które czynią go wyjątkowym rozwiązaniem. Uczestnicy konferencji mogli przekonać się jakim udogodnieniem w pracy z Windows 7 są takie rozwiązania jak Problem Steps Recorder, Windows Troubleshooting Platform, tryb Windows XP czy też BitLocker to Go.

Nie mniej ciekawa była prezentacja Windows Server 2008 R2, który swoje największe możliwości odkrywa w połączeniu z Windows 7. Jedną z takich funkcji będzie DirectAccess. Ma ona umożliwiać m.in. zdalny, bezpieczny dostęp do zasobów sieci korporacyjnej spoza firmowego środowiska IT i bez wykorzystania połączeń tunelowych VPN.

Wydarzeniem drugiego dnia MTS 2009 była możliwość przetestowania komputera Surface, na którym jednocześnie może pracować kilku użytkowników i to bez pomocy myszki czy klawiatury. Wokół niepozornie wyglądającego urządzenia gromadzili się pasjonaci IT, którzy na własnej skórze chcieli się przekonać, czy to możliwe. Surface przypomina stolik do kawy, którego blat jest jednocześnie ekranem oraz interfejsem komputera.

Podczas MTS 2009 zaprezentowano wiele technologii Microsoft, w tym Sea Dragon do szybkiej obsługi informacji optycznej, Windows Mobile 6.5 czy Silverlight 3. Program konferencji oraz jej przebieg, poziom seminariów oraz poszczególnych warsztatów został bardzo dobrze przyjęty przez 3 000 zarejestrowanych uczestników MTS, którzy już teraz czekają na jego kolejną edycję.

Tegoroczną nagrodę w konkursie Speaker Idol zdobył Tomasz Wiśniewski, który opowiadał o Microsoft Visual Studio 2010. Wygrana zapewniła mu bycie prelegentem w przyszłorocznej edycji Microsoft Technology Summit a także nagrody rzeczowe w postaci pakietu biurowego Office 2007 Professional oraz notebooka Acer Aspire one D150.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.