Aplikacja, która pozwoli zamienić ci laptopa z Windows 7 w hot-spot WiFi

Windows 7 zamienia laptopa w hotspot WiFi

Firma programistyczna z Filadelfii odkryła niedokończoną funkcjonalność w systemie Windows 7. Mianowicie wirtualne WiFi, które może zamienić laptopa w hotspot WiFi.

Według doniesień serwisu PC Advisor, firma programistyczna Normadio z Filadelfii wykryła lukę w systemie Windows 7, która może zamienić laptopa w hotspot WiFi. Oznacza to mniej więcej tyle, że notebook z włączoną funkcją Virtual WiFi nieświadomie udostępnia łączność innym, znajdującym się w pobliżu komputerom, które nie potrzebują specjalistycznego oprogramowania do wyłapania sygnału.

Wykorzystując to niedociągnięcie, Normadio wydało darmową aplikację o nazwie Connectify, dzięki której bez trudu użytkownik systemu Windows 7 udostępni połączenie innym urządzeniom, znajdującym się w pobliżu.

Grupa badawcza Microsoftu pracuje nad funkcją Virtual WiFi już od kilku lat, choć prace te zostały przerwane w 2006 roku. Teraz w systemie Windows 7 pojawia się owa funkcja, która okazuje się niedokończona.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Windows 7

Dyrektor generalny firmy Normadio, Alex Gizis, tłumaczy, że sterowniki obsługujące funkcję Virtual WiFi nie zostały dokończone. Nie ma również żadnej aplikacji czy ustawień, który mogłyby włączyć funkcjonalność.

Tu właśnie wkracza Normadio ze swoją aplikacją Connectify, którą pobrać możecie z tej strony.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.