LANGuard Network Security Scanner 9.0 skanuje całą sieć i każdy adres IP w poszukiwaniu luk w zabezpieczeniach

Zaufanie do urządzeń elektronicznych spada

75 procent respondentów globalnego badania przewiduje wyrzucenie zakupionego sprzętu elektronicznego po 5 latach jego użytkowania.

3⁄4 osób, które wzięły udział w badaniu (78%) nie oczekuje od swoich urządzeń elektroniki użytkowej żywotności dłuższej niż 5 lat, a 60% życzyłoby sobie, aby były one wykonane z lepszej jakości materiałów. Ten globalny spadek zaufania do jakości produktów elektronicznych prezentują badania 10 000 konsumentów z 21 krajów, które przeprowadziła międzynarodowa grupa badawcza Ipsos na zlecenie Lexmark International – dostawcy rozwiązań druku.

Podczas gdy zaufanie do jakości i trwałości urządzeń nowych technologii (telefonów komórkowych, laptopów, aparatów cyfrowych, drukarek, etc.) jest wciąż na niskim poziomie, znacząca większość respondentów (83%) stwierdziła, że mieliby więcej zaufania do urządzeń z dłuższym okresem gwarancji. Co więcej, 40% spośród osób, które wzięły udział w badaniu wskazało przedłużoną gwarancję jako najlepszy sposób przekonania ich o jakości danej technologii.

Globalne oczekiwania konsumentów

Badania ponadto wykazały, że:

  • Zaledwie 2% respondentów utożsamia wysoką cenę elektroniki z jej trwałością
  • Blisko 1⁄4 respondentów (24%) nie deklaruje przywiązania do jednej marki i zmienia ją, jeśli ta okaże się zawodna
  • Kobiety oczekują większej trwałości sprzętu elektronicznego niż mężczyźni

Konsumenci z zachodniej Europy i Ameryki Północnej szybko pozbywają się „zużytego”sprzętu elektronicznego

Podczas gdy 67% badanych czuje się winna, gdy pozbywa się urządzeń elektronicznych, blisko połowa (48%) przyznaje, że raczej pozbędzie się urządzenia, którego gwarancja się skończyła niż będzie je naprawiać.

Mieszkańcy Północnej Ameryki, Australii i Europy Zachodniej są bardziej skłonni pozbyć się niesprawnego urządzenia, którego nie obejmuje już gwarancja. Dla kontrastu, mieszkańcy Wschodniej Europy, Środkowego Wschodu, Afryki, Azji i Południowej Ameryki są skłonni do naprawiania elektroniki, której okres gwarancji minął.

Naprawiać czy wymieniać? Zachowania europejskich konsumentów

Rezultaty badań wykazują:

    • Mieszkańcy krajów Skandynawii są bardziej skłonni wymienić uszkodzone urządzenie, którego okres gwarancji miął – w szczególności Duńczycy (67%) i Norwegowie (65%)
    • Mieszkańcy Europy Wschodniej skłaniają się ku naprawie uszkodzonych urządzeń nie objętych już gwarancją – w szczególności Rumuni (61%) i Polacy (60%)
    • Norwegowie to najbardziej zagorzali zwolennicy gwarancji, 57% z nich poszukuje przedłużonej gwarancji, którą traktują jako dowód wysokiej jakości produktu
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.