Przeciętna cena ładowarki dla producentów telefonów komórkowych to około 1 dolar

14 milionów ładowarek Nokii do wymiany!

Największy na świecie producent telefonów komórkowych uruchomił program wymiany ładowarek. Jest ich aż 14 milionów, a wszystkie skonstruowała chińska firma BYD Co Ltd.

Fińska firma rozpoczęła procedurę wymiany firmowanych przez siebie ładowarek do telefonów komórkowych. Objętych programem jest aż 14 milionów egzemplarzy, zbudowanych przez chińską BYD Co Ltd, która ma pokryć wszystkie koszty procesu wymiany. – Choć nie dotarły do nas żadne zgłoszenia incydentów ani obrażeń ciała związanych z takimi ładowarkami, na wszelki wypadek wymienimy bezpłatnie objęte programem ładowarki.- powiedział rzecznik Nokii, Doug Dawson.

– Stwierdziliśmy, że plastikowe obudowy takich ładowarek mogą się obluzować i odpaść, odsłaniając wewnętrzne komponenty ładowarki i powodując zagrożenie porażenia prądem w razie ich dotknięcia, kiedy ładowarka jest podłączona do gniazdka zasilania – twierdzi fiński producent.

Zobacz również:

Uniwersalna ładowarka do wszystkich telefonów

Ładowarki objęte programem wymiany to modele AC-3E oraz AC-3U, wyprodukowane w okresie od 15 czerwca do 9 sierpnia 2009 roku, a także model AC-4U, wyprodukowane między 13 kwietnia, a 25 października 2009 roku. Strona internetowa poświęcona programowi wymiany ładowarek.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.