Agencja NSA pomaga w zabezpieczeniu Windows 7

Agencja Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych współpracowała z Microsoftem, by ulepszyć zabezpieczenia w najnowszym systemie Windows 7.

Według doniesień serwisu NPR, rządowa Agencja Bezpieczeństwa Narodowego pomagała Microsoftowi w odpowiednim zabezpieczeniu systemu operacyjnego Windows 7. NSA zaangażowana była w projekt od samego początku, co wskazuje, że jest zainteresowana nie tylko chronieniem cyberprzestrzeni w sektorze publicznym, który chce zabezpieczyć za 1,5 miliarda dolarów, ale również w prywatnych firmach.

– Współpraca z Microsoftem (i Departamentem Obrony Narodowej), miała na celu przekazanie naszej specjalistycznej i operacyjnej wiedzy na temat zagrożeń dla systemów, aby wzmocnić zabezpieczenia systemu operacyjnego Microsoftu, bez ograniczania użytkownika w wykonywaniu jego codziennych zadań – mówi Richard Schaeffer, dyrektora działu Bezpieczeństwa Informacji w NSA.

Współpraca NSA i Microsoftu nie jest niczym nowym. W 2007 roku agencja pomagała również zabezpieczyć system operacyjny Windows Vista, a także system Windows XP, w 2005 roku. Specjaliści z NSA twierdzą, że stosowanie prostych środków ostrożności, jak regularne aktualizowanie zabezpieczeń, zainstalowanie programu antywirusowego i uruchomienie firewalla, powinny ochronić system przed 80 procentami ataków z Sieci.

Sprawdź, czego nie wiesz jeszcze o Windows 7!

Oznacza to mniej więcej tyle, że jeśli użytkownicy będą stosowali te środki, NSA i inne firmy będą mogły skupić się na zabezpieczeniu tych groźniejszych 20 procent. Z drugiej jednak strony, to wciąż daje spore prawdopodobieństwo, że przy standardowych zabezpieczeniach, nasz komputer podłączony do Sieci, jest narażony na bardziej wyrafinowane ataki.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.