Microsoft na razie nie komentuje zaistniałej sytuacji

Agencja NSA pomaga w zabezpieczeniu Windows 7

Agencja Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych współpracowała z Microsoftem, by ulepszyć zabezpieczenia w najnowszym systemie Windows 7.

Według doniesień serwisu NPR, rządowa Agencja Bezpieczeństwa Narodowego pomagała Microsoftowi w odpowiednim zabezpieczeniu systemu operacyjnego Windows 7. NSA zaangażowana była w projekt od samego początku, co wskazuje, że jest zainteresowana nie tylko chronieniem cyberprzestrzeni w sektorze publicznym, który chce zabezpieczyć za 1,5 miliarda dolarów, ale również w prywatnych firmach.

– Współpraca z Microsoftem (i Departamentem Obrony Narodowej), miała na celu przekazanie naszej specjalistycznej i operacyjnej wiedzy na temat zagrożeń dla systemów, aby wzmocnić zabezpieczenia systemu operacyjnego Microsoftu, bez ograniczania użytkownika w wykonywaniu jego codziennych zadań – mówi Richard Schaeffer, dyrektora działu Bezpieczeństwa Informacji w NSA.

Współpraca NSA i Microsoftu nie jest niczym nowym. W 2007 roku agencja pomagała również zabezpieczyć system operacyjny Windows Vista, a także system Windows XP, w 2005 roku. Specjaliści z NSA twierdzą, że stosowanie prostych środków ostrożności, jak regularne aktualizowanie zabezpieczeń, zainstalowanie programu antywirusowego i uruchomienie firewalla, powinny ochronić system przed 80 procentami ataków z Sieci.

Sprawdź, czego nie wiesz jeszcze o Windows 7!

Oznacza to mniej więcej tyle, że jeśli użytkownicy będą stosowali te środki, NSA i inne firmy będą mogły skupić się na zabezpieczeniu tych groźniejszych 20 procent. Z drugiej jednak strony, to wciąż daje spore prawdopodobieństwo, że przy standardowych zabezpieczeniach, nasz komputer podłączony do Sieci, jest narażony na bardziej wyrafinowane ataki.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.