Kaspersky Anti-Virus for Mac już dostępny

Antywirus Kaspersky’ego dla Mac OS X

Według firmy Kaspersky, system operacyjny Apple'a wcale nie jest bezpiecznym OS-em. Od 2005 roku zanotowano znaczny wzrost luk w systemie, które mogą prowadzić do ataków przez Internet.

Kaspersky Lab zapowiada wprowadzenie oprogramowania antywirusowego dla systemu Mac OS X, które ma chronić OS Apple’a przed wirusami, robakami i Trojanami, a także podobnymi przypadkami, znanymi z systemów Windows, a coraz częściej zdarzającymi się również na platformie z Cupertino.

Aby zabezpieczyć przed takimi zagrożeniami, Kaspersky Anti-Virus for Mac korzystać będzie z globalnej bazy wirusów (ponad 20 milionów różnego rodzaju szkodliwego oprogramowania), która aktualizowana będzie co godzinę. Nowy antywirus ma również znacznie lepiej wykorzystywać zasoby systemowe, poprzez zwiększenie wydajności aplikacji użytkownika, podczas gdy skaner antywirusa ma niższy priorytet.

Kaspersky Anti-Virus for Mac współpracować będzie z systemem operacyjnym Mac OS X 10.4.11 lub nowszym, na Maku z procesorem Intel, 512 MB pamięci RAM i 80 MB wolnego miejsca na dysku. Do pracy programu nie jest potrzebny użytkownik – program może automatycznie podejmować różne decyzje.

Kaspersky powinien pomyśleć nad antywirusem dla iPhone’a, którego niedawno zaatakował pierwszy wirus!

Program antywirusowy dla Maka kosztuje 60 dolarów (około ) za roczną licencję. Zanim zdecydujesz się jednak na zakup, możesz również bezpłatnie pobrać wersję trial (30 dni).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.