CP-310 – mobilny telewizor i podwójny telefon w jednym

W ofercie TRAK Electronics pojawi się wkrótce telefon komórkowy CP-310 produkt łączący w sobie cechy kilku różnych urządzeń mobilnych.

Technologia DualSIM znana jest klientom z  innych modeli oferowanych przez TRAK Electronics – to  wynalazek ułatwiający życie użytkownikom korzystającym z dwóch różnych numerów telefonów (np. prywatnego i służbowego). W telefonie CP-310 można umieścić dwie dowolne karty SIM (nie ma znaczenia, czy tego samego operatora czy różnych) – dzięki temu możemy nosić w kieszeni jedną „komórkę” zamiast dwóch. Nie ma potrzeby przełączania się między numerami – oba są przez cały czas aktywne, zaś użytkownik sam decyduje, z którego z nich chce w danym momencie nawiązać połączenie (na klawiaturze znajdują się dwa oddzielne przyciski wybierania połączeń z dwóch kart – dzięki temu nie trzeba „grzebać” w menu – wystarczy po wpisaniu numeru lub wybraniu kontaktu wcisnąć odpowiedni klawisz).

Ale to nie koniec interesujących funkcji. Telefon CP-310 ma również wbudowany tuner telewizyjny, dzięki któremu użytkownik może w dowolnym momencie i miejscu oglądać ogólnodostępne programy – m.in. TVP1, TVP2, Polsat, TV4 czy TVN. Program wyświetlany jest na 2,2-calowym ekranie QCIF o rozdzielczości 320 x 240 pikseli w 262 tys. kolorów.

Pisanie wiadomości jest łatwe dzięki obsłudze wbudowanego słownika T9 dla języka polskiego,  urządzenie podpowiada słowa które właśnie wpisujemy. Po za wiadomościami kontakt ze znajomymi można utrzymać poprzez wbudowany komunikator MSN, wystarczy posiadać  konto w usłudze Windows Live Messenger i ustawioną usługę GPRS. Wraz z MSN pojawił się dostęp do wielu nowych gier oferowanych wraz z tą aplikacją.

Najnowszy produkt TRAK Electronics dysponuje dwoma wbudowanymi cyfrowymi aparatami fotograficznymi rejestrującymi obraz w rozdzielczości VGA – dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może nie tylko robić zdjęcia ale także kręcić filmy. Wbudowaną pamięć można rozszerzyć za pomocą kart pamięci microSD (maksymalna obsługiwana pojemność to 8 GB).

Warto również wspomnieć o wyposażeniu modelu CP-310 w G-sensor, czyli urządzenie wykrywające zmianę pozycji telefonu (dzięki niemu możliwe jest kontrolowanie niektórych funkcji poprzez odpowiednie manewrowanie „komórką”).

Telefon obsługuje standard łączności bezprzewodowej Bluetooth (w wersji 2.0) oraz GPRS, jest wyposażony we wbudowany tuner radiowy (z możliwością nagrywania programu i możliwością słuchania radia bez podłączania słuchawek), dyktafon, odtwarzacz plików audio i wideo, a także zestaw przydatnych na co dzień aplikacji (m.in. kalkulator, kalendarz, budzik oraz zestaw gier). Warto dodać, że CP-310 jest zgodny z akcesoriami w standardzie Nokia (pasują do niego m.in. ładowarka i zestaw słuchawkowy do Nokii) oraz wyposażony w standardowe złącze miniUSB, które można wykorzystać np. do podłączenia urządzenia do komputera PC.

Obudowa urządzenia wykonana została z metalu oraz tworzywa sztucznego. Jej wymiary to 116 x 50 x 16 mm, zaś waga – 117 g (z baterią). Zastosowany w urządzeniu akumulator wystarczy na ok. 200 godzin pracy w stanie czuwania lub ok. 180 minut rozmowy. W zestawie z telefonem klient otrzymuje ładowarkę, niezbędne okablowanie, instrukcję obsługi  oraz opcjonalnie kartę pamięci microSD o pojemności 2 GB.

Sugerowana cena detaliczna: CP-310 – 429 zł.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.