Emotikony w nasza-klasa.pl

Serwis nasza-klasa.pl daje użytkownikom coraz więcej możliwości. Od dzisiaj mogą oni przesyłać w wiadomościach Minki, czyli specjalne emotikony.

Minki są dostępne w dwóch kategoriach: Minki podstawowe i Super Minki. Minki podstawowe to niewielkie grafiki, które odpowiadają najczęściej używanym kombinacjom znaków, jak np. „:)”. Super Minki to dodatkowe, tym razem animowane emotikony. Są one przeznaczone dla tych użytkowników, którym nie wystarczą zwykłe obrazki lub potrzebują czegoś dodatkowego, by nadać swemu komunikatowi odpowiedni wyraz.

Aktualnie Minki są dostępne wyłącznie w prywatnych wiadomościach użytkowników. Można je wybierać kursorem, a także wpisywać za pomocą tagów lub kombinacji znaków. W przyszłości produkt będzie rozwijany. Można się spodziewać między innymi powiększenia liczby dostępnych Minek.

Historia emotikonów sięga daleko w przeszłość. Jednak kombinacje znaków typograficznych odwzorowujące uczucia zdobyły popularność dopiero w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Było to związane z upowszechnieniem się komunikatorów internetowych. To z nimi internauci kojarzą je najbardziej. Emotikony są jednak wykorzystywane również w wiadomościach e-mail i… w serwisach społecznościowych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.