Facebook, Twitter i Last.fm na Xbox LIVE

Microsoft jest już gotowy do wielkiej aktualizacji usługi Xbox LIVE. Możliwość korzystania z Twittera, Facebooka, Last.fm i Zune video zostanie udostępniona 17 listopada.

Aktualizacja systemu operacyjnego konsoli pozwoli porozumiewać się z rodziną i przyjaciółmi za pomocą Facebooka bez ruszania się z kanapy. Integracja z tym popularnym portalem społecznościowym będzie pełna, co oznacza, że również będziemy mogli przeglądać własną „Ścianę” i wszystkie umieszczone na niej elementy, a także przeglądać fotki, feedy z aktualnościami, „Ściany” naszych przyjaciół oraz używać facebookowego komunikatora.

Z kolei integracja z Twitterem obejmować będzie powiadomienia w czasie rzeczywistym bezpośrednio na pulpicie systemu NXE, dzięki czemu nie pominiemy żadnych notek od naszych kontaktów. Oczywiście, będzie można też pisać własne posty a także wysyłać i odbierać prywatne wiadomości.

Jeżeli chodzi o multimedia, to tu również czekają nas zmiany. Muzykę zapewni radio Last.fm a klipy wideo serwis Zune video. Dzięki aktualizacji Xbox LIVE posiadacze odtwarzacza Zune HD będą mogli pobierać odgrywaną zawartość na swojego playera.

Nie ma jednak róży bez kolców. Microsoft wciąż nie wyraża chęci wprowadzenia usługi Xbox LIVE do Polski…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.