Prezentowana wcześniej karta z procesorem GF100 to prawdopodobnie któryś z modeli GTX 480 lub 470

GeForce oparty na procesorze Fermi, czyli odpowiedź na Radeona HD 5970

Nvidia Fermi

Chociaż premiera procesora graficznego Fermi wzbudziła wiele wątpliwości i kontrowersji, to Nvidia już buduje pierwsze karty graficzne oparte właśnie na wytworzonym w 40-nanometrowym procesie technologicznym GPU. Najpierw zaprezentowano rozwiązania graficzne Tesla do zastosowań profesjonalnych, a teraz mamy zdjęcia pierwszej konsumenckiej karty graficznej z procesorem GF100 w środku. Zdjęcia nie są oficjalne, więc musimy uwierzyć na słowo, że w środku faktycznie znajduje się Fermi.

Karta graficzna, które widzicie w galerii, posiada dwuslotowy system chłodzenia z jednym wentylatorem, obsługę technologii 3-way SLI, co najmniej jedno wyjście DVI oraz 512 procesorów strumieniowych CUDA.

Karta oparta na procesorze GF100 (wcześniejsza nazwa – GT300) wymaga dodatkowego zasilania za pomocą 8- i 6-wtykowych złącz PCIe. Aby przekonać nas, że rzeczywiście jest to Fermi, uruchomiono benchmark Heaven DirectX 11, jednak wyniki nowej karty nie są znane.

Zobacz konkurenta ze stajni AMD – Radeon HD 5970! Testy, zdjęcia, specyfikacja i cena!

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsze karty graficzne GeForce, oparta na procesorze Fermi, powinniśmy zobaczyć w pierwszym kwartale 2010 roku.