Portal pomoże kandydatom, dla których nieoczekiwane wybory mogą stanowić problem przy zbieraniu podpisów

GIODO na stronach nasza-klasa.pl

nasza-klasa.pl

We wrześniu w NK premierę miała zakładka „Bezpieczeństwo”. Internauci znajdą tam najważniejsze informacje o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci i portalu nasza-klasa.pl Ze względu na charakter zagrożeń oraz konieczność poruszenia szerokiego spektrum zagadnień, zakładka jest podzielona na sekcje tematyczne. Jedną z nich jest sekcja dotycząca ochrony danych osobowych. Jest ona współtworzona z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych.

– Ochrona danych to jeden z kluczowych elementów dbania o bezpieczeństwo w sieci. Nasza-klasa stara się wypełniać wszelkie standardy dotyczące ochrony tychże. Jednak dbanie o właściwe przechowywanie i administrowanie danymi, o co dba spółka Nasza Klasa, to nie wszystko. Ważne jest, by o swoje bezpieczeństwo troszczyli się także sami Użytkownicy. W sekcji GIODO nasi Internauci dowiedzą się jak postępować, by chronić swoje dane – mówi Joanna Gajewska, rzecznik Naszej Klasy.

– Tylko wysoka świadomość może uchronić nas przed niebezpieczeństwami, jakie grożą nam, gdy nieroztropnie udostępniamy nasze dane osobowe – dodaje Michał Serzycki, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

W sekcji GIODO w zakładce „Bezpieczeństwo” Naszej-klasy, Internauci znajdą: informacje o katalogu danych osobowych, wskazówki jak właściwie je chronić, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Ponadto GIODO udostępnia tam publikację „ABC zagrożeń bezpieczeństwa danych osobowych w systemach teleinformatycznych”. Każdy Użytkownik może ją pobrać za darmo.

Współpraca nasza-klasa.pl z GIODO będzie kontynuowana i rozwijana.