Czy Microsoft zapłacił News Corp, aby ta wycofała swoje strony z wyszukiwarki Google'a?

Google: Murdoch może nas sobie blokować

Google

Właściciel jednej z największych na świecie korporacji prasowych, telewizyjnych i wydawniczych, Rupert Murdoch, głośno wypowiedział wojnę nie tylko Internetowi, ale również firmie Google. Chce bowiem usunąć należące do niego witryny internetowe (m.in. Daily News, New York Post czy The Times), z indeksu wyszukiwarki z Mountain View, przez co uczyni je niewidzialnymi dla jej użytkowników. Google wydaje się tym zbyt nie przejmować i nie zamierza indeksować witryn, wbrew woli ich właścicieli.

– Google News i wyszukiwarka internetowa jest ogromnym źródłem promocji dla organizacji dystrybuujących informację, dostarczając im około 100 tysięcy kliknięć co minutę – twierdzi rzecznik prasowy Google.

– Wydawcy umieszczają swoje materiały w Internecie, ponieważ chcą aby były odnalezione przez ludzi, zatem niewielu z nich wybiera inną drogę – nieumieszczania ich w Google News i wyszukiwarce. Jeśli jednak nam powiedzą, żeby ich (materiałów) nie umieszczać, nie zrobimy tego – dodał.

Mało tego, Google wydaje się zachęcać Murdocha do wycofania swoich materiałów z Google’a. – Jedyne co musi zrobić, to nam o tym powiedzieć. My zajmiemy się resztą – wyjaśnia rzecznik wyszukiwarkowego giganta. Trudno się też tym słowom dziwić.

W wy czyją stronę w tym sporze trzymacie?