14-calowe panele OLED bardziej nadawałyby się do notebooków, niż telewizorów

Innolux będzie nowym gigantem segmentu LCD

Przejęcie firmy Chi Mei Optoeletronics przez Innolux, z pewnością podgrzeje atmosferę w rywalizacji między tajwańskimi i koreańskimi producentami paneli LCD.

Innolux zapłacił za przejęcie firmy Chi Mei Optoelectronics 5,3 miliarda dolarów, dzięki czemu staje się liderem wśród producentów paneli LCD na tajwańskim rynku, wyprzedzając w ten sposób AU Optronics. Umocni to również pozycję Terry’ego Gou, który jest nie tylko szefem firmy Innolux, ale również twórcą i prezesem największego producenta elektroniki i komponentów komputerowych na świecie – firmy Foxconn (Hon Hai Precision Industry Co.). Stawką jest tutaj dość atrakcyjny, chiński rynek telewizorów i monitorów LCD – rynek pożądany zwłaszcza przez koreańskich producentów paneli – Samsunga i LG Display.

Fuzja Innolux i Chi Mei jest jednak przedmiotem śledztwa, ponieważ nastąpiło podejrzenie przestępstwa rozprowadzania tajnych informacji handlowych, co prowadziło do wymuszonego ruchu na tajwańskiej giełdzie.

Zajrzyj na nasz blog o sprzęcie – Hardware Blog!

Wcześniej spekulowało się, że przejęciem firmy Chi Mei zainteresowane jest AU Optronics

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.