14-calowe panele OLED bardziej nadawałyby się do notebooków, niż telewizorów

Innolux będzie nowym gigantem segmentu LCD

Przejęcie firmy Chi Mei Optoeletronics przez Innolux, z pewnością podgrzeje atmosferę w rywalizacji między tajwańskimi i koreańskimi producentami paneli LCD.

Innolux zapłacił za przejęcie firmy Chi Mei Optoelectronics 5,3 miliarda dolarów, dzięki czemu staje się liderem wśród producentów paneli LCD na tajwańskim rynku, wyprzedzając w ten sposób AU Optronics. Umocni to również pozycję Terry’ego Gou, który jest nie tylko szefem firmy Innolux, ale również twórcą i prezesem największego producenta elektroniki i komponentów komputerowych na świecie – firmy Foxconn (Hon Hai Precision Industry Co.). Stawką jest tutaj dość atrakcyjny, chiński rynek telewizorów i monitorów LCD – rynek pożądany zwłaszcza przez koreańskich producentów paneli – Samsunga i LG Display.

Fuzja Innolux i Chi Mei jest jednak przedmiotem śledztwa, ponieważ nastąpiło podejrzenie przestępstwa rozprowadzania tajnych informacji handlowych, co prowadziło do wymuszonego ruchu na tajwańskiej giełdzie.

Zajrzyj na nasz blog o sprzęcie – Hardware Blog!

Wcześniej spekulowało się, że przejęciem firmy Chi Mei zainteresowane jest AU Optronics

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.