Portal pomoże kandydatom, dla których nieoczekiwane wybory mogą stanowić problem przy zbieraniu podpisów

Jak wyłączyć Śledzika

Śledzik

Dzięki Śledzikowi możemy w łatwy sposób informować znajomych co nowego u nas. Mikroblog od nasza-klasa.pl to logiczny i ciekawy rozwój największego polskiego portalu społecznościowego. Do tego stopnia nam się spodobał, że sami zaczęliśmy go wykorzystywać, by powiadamiać o nowościach na naszej witrynie (należy dodać profil CHIP.pl do znajomych). Jednak o gustach się nie dyskutuje – kto nie chce „Śledzia”, ten powinien przeczytać nasz poradnik. Niestety, zadziała to wyłącznie w trzech przeglądarkach: Firefoksie, Operze i Safari.

Firefox
Mozilla Firefox - wyłączanie Śledzika
Mozilla Firefox – wyłączanie Śledzika

Pierwsze, co musimy zrobić, to pobrać wtyczkę Stylish do przeglądarki. Znajdziemy ją w centrum dodatków do Firefoksa, a konkretniej pod tym adresem. Po jej instalacji należy kliknąć na menu „Narzędzia”, potem „Dodatki” i zaznaczyć „Style”. Tam następnie należy stworzyć nowy styl, pod dowolną nazwą. W jego polu edycji należy wpisać, bez cudzysłowów, „#sledzik_box{display:none;}”. Teraz pozostaje tylko zapisać styl. Firefox już nie będzie pokazywał Śledzika.

Opera - wyłączanie Śledzika
Opera – wyłączanie Śledzika
Opera

Pierwszą czynnością, jaką robimy, jest otwarcie Notatnika i wpisanie w nim ciągu znaków „#sledzik_box{display:none;}”. (bez cudzysłowia). Plik tekstowy z tą komendą zapisujemy w dowolnym miejscu i pod dowolną nazwą. Ważne jest tylko jedno: w podmenu „zapisz jako typ” wybieramy opcję „Wszystkie pliki” a nazwa naszego pliku nie może się kończyć rozszerzeniem „.txt”, a „.css” (na przykład: „wylaczsledzia.css”). Następny krok to uruchomienie Opery. Tam klikamy na menu „Narzędzia” a następnie „Preferencje”. Przechodzimy do zakładki „Zaawansowany”, wybieramy „Zawartość” a następnie „Opcje stylów”. Pojawi się nowe okno, na samym dole klikamy na „Wybierz” i wskazujemy stworzony przez nas plik w Notatniku. Zatwierdzamy wszystkie zmiany i gotowe!

Safari

Pierwszą czynnością jest stworzenie pliku tekstowego, dokładnie w ten sam sposób, jak w przypadku opisanej powyżej Opery.  Następnie otwieramy Safari, klikamy na menu narzędziowe (ikona koła zębatego) i „Ustawienia”. Następnie należy kliknąć na „Zaawansowane” i „Arkusze stylów”. Tam z kolei klikamy na przycisk „Inne”. Otworzy się okno dialogowe, w którym musimy wskazać utworzony przez nas plik Notatnika. I to wszystko!

CHIP.pl na Śledziku
CHIP.pl na Śledziku

Niestety, na dzień dzisiejszy nie ma łatwej metody na wyłączenie Śledzika w Windows Internet Explorer i Chrome’ie. Ale może warto dać Śledzikowi szansę?