Komputer przyszłości – wyświetla ekran i klawiaturę

Ericsson zbudował prototyp komputera, który z jednej strony wyświetla laserową klawiaturę, a z drugiej 30-calowy ekran. To część projektu Life in 2020, w wykonaniu szwedzkiej firmy.

Firma Ericsson ujawniła podczas wystawy Taiwan Broadband część swojego projektu o nazwie Life in 2020. Demonstrowany prototyp komputera przyszłości posiada z jednej strony projektor laserowy, wyświetlający klawiaturę na biurku, zaś z drugiej strony pico-projektor, wyświetlający 30-calowy obraz na ścianie. Prototypowe urządzenie oferuje jednak bardzo krótki czas pracy na baterii i nie posiada podłączenia do Sieci. Technologia laserowego wyświetlania klawiatury również nie jest niczym nowym, ale nigdy nie została skomercjalizowana.

Celem Ericssona jest stworzyć znacznie mniejszy, kieszonkowy i w pełni funkcjonalny komputer PC z dostępem do Sieci i żywotną baterią.

Sprawdź, jak rok 2019 wyobraża sobie Microsoft!

Początkowo koncepcja takiego komputera skierowana była do krajów trzeciego świata, jednak w trakcie prac nad projektem, plany Ericssona zmieniły się. Szwedzka firma najprawdopodobniej nie zdąży ukończyć projektu przed 2020 rokiem, chociaż już rozpoczęto negocjacje z firmami, które ewentualnie mogłyby zająć się produkcją projektorów do wyświetlania laserowej klawiatury i obrazu.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.