MMyszka: Nowe gesty i sterowniki dla Windows

Praktycznie każdego dnia pojawiają się aktualizacje darmowego programu BetterTouchTool, który zwiększa możliwości Magci Mouse pod Mac OS-em. Możemy już wykonywać nawet gesty całą dłonią, a nawet zoomować poprzez tzw. pinch.

Poniżej wideo prezentujące działanie zoomowania przygotowane przez autora programu BetterTouchTool.

Magia pod Windows

Na stronach Apple’a dostępna jest aktualizacja sterowników Bluetooth przeznaczonych dla systemu Windows instalowanego poprzez mechanizm Boot Camp. Oprócz tego, że ma poprawiać  działanie bluetooth’owych urządzeń Apple pod kontrolą systemu Microsoftu to zawiera także 32- i 64-bitowe sterowniki do jabłkowych myszek bezprzewodowych. Problem w tym, że aktualizacja uruchamia się tylko na Makach. Jednak wystarczy ją rozpakować, by dostać się do sterowników i je bez kłopotu zainstalować.

Nie ma lekko

Co zabawne ta aktualizacja nie chce zainstalować się na moim Boot Campowym Windows XP… bo według programu Apple’a nie jest przeznaczona dla tego typu komputera. Faktem jest, że teoretycznie przeznaczone są dla nowych iMac’ów i być może dlatego, mając maka muszą sięgać po hakerskie metody. W każdym razie po ręcznej instalacji aktualizacji Magic Mouse w końcu stała się czuła na dotyk. Co prawda działa tylko przewijanie, ale lepsze nawet to niż jego brak.