Już wkrótce użytkownicy wyszukiwarki Google'a mogą nie odnaleźć informacji dostarczanych przez News Corp.

Murdoch: Prawdopodobnie usuniemy nasze strony z wyszukiwarki Google

Trendy

Na początku października informowaliśmy was, że News Corp. planuje rozpocząć nową politykę biznesową, względem portali wykorzystujących materiały prasowe. Rupert Murdoch, właściciel tej jednej z największych na świecie korporacji prasowej, telewizyjnej i wydawniczej, zasugerował że materiały pochodzące z witryn internetowych należących do jego firmy, będą niewidoczne dla użytkowników wyszukiwarki Google, po wejściu w życie nowej strategii.

Murdoch uważa, że czytelnicy sięgający po strony internetowe przy pomocy wyszukiwarki, mają niewielkie znaczenie dla reklamodawców. Chociaż wcześniej były spory na ten temat, to jeszcze nigdy szef News Corp. nie groził odcięciem Google’a od materiałów. Tym razem, na pytanie dlaczego News jeszcze nie uczyniło swoich witryn niewidzialnymi dla Google’a, odpowiedział – Myślę, że uczynimy.

Tu należy przypomnieć, że News Corp. to takie pisma jak The Sun, New York Post, The Times, Daily News, ale również stacje telewizyjne jak British Sky, czy wytwórnia filmowa 20th Century Fox.

Sprawdź, jak na słowa Murdocha zareagowało Google.