Śledzik to narzędzie, umożliwiające dzielenie się ze znajomymi na bieżąco swoimi poczynaniami

Nagie zdjęcia na Naszej-Klasie – spokojnie, to tylko żart

Portal Nasza-Klasa nie ma zbyt dobrej reputacji wśród internautów, toteż obecność nań nagich fotek nikogo by nie zdziwił. Propozycja obejrzenia nagich zdjęć na śledziku, to jednak tylko żart.

Nie jeden użytkownik Naszej-Klasy niedawno miał zagwozdkę – dlaczego podaję linka do swoich nagich zdjęć? Otóż jest to wynikiem żartu, jakim jeden z użytkowników NK chciał poczęstować swoich trzech znajomych. Sytuacja jednak się skomplikowała i wielu użytkownikom, podczas przeglądania śledzika innych osób, po wciśnięciu „Wyślij”, wyskakiwał komunikat w ich śledziku o następującej treści: „moje nagie foty www.kacpero.pl/koks.php xD” lub też „moje nagie foty www.tacyprzystojni.25u.com:D”.

Niemoralne propozycje były oczywiście niezamierzone, ale mimo wszystko wywołały ogromny ruch na owych stronach „z nagimi fotkami” – ponad 900 osób na minutę. Witryny oczywiście wkrótce „padły”.

Za żarty na Naszej-Klasie można trafić przed sąd!

Większych konsekwencji oczywiście nie ma, ale należy zastanowić się, jak to było możliwe? Otóż twórca żartu wykorzystał kod z blogu NK, który zobaczyć może każdy. Gdyby znalazł się naśladowca, ale z nieco gorszymi intencjami, zarażonych wirusami czy trojanami mogłoby być tysiące komputerów.

0
Źródło: PC World
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.