Patronat nad bezpieczeństwem w Naszej-Klasie objęła m.in. Komenda Główna Policji

Nasza-Klasa bezpieczna?

W ręce użytkowników Naszej-Klasy oddana została zakładka Bezpieczeństwo, w której znaleźć można informacje o zagrożeniach płynących z Sieci i pomoc, jak ich uniknąć.

Pomoc na portalu społecznościowym Nasza-Klasa znajdą zarówno dzieci, młodzież, jak i rodzice. Porady i opisane problemy są dostosowane do każdej grupy wiekowej. Pomyślano również o tych, którzy na NK przebywają wspólnie. Treść zróżnicowana jest także pod względem formy – dla najmłodszych przygotowano komiksy i specjalne umowy, podpowiadające jak wybrać login i hasło, jak posługiwać się językiem w Sieci czy też co niebezpiecznego czai się w niej. Znaleźć można zasady kulturalnego zachowania się w Sieci, a także spis instytucji, gdzie można szukać pomocy.

Przy okazji, twórcy NK zwracają uwagę, że bezpieczeństwo przebywania w Internecie zależy nie tylko od administratorów witryn, ale również od samych użytkowników. Istnieją przecież narzędzia do zgłaszania przestępstw internetowych czy nadużyć, przed którymi można uchronić kolejnych internautów.

Nagie zdjęcia na Naszej-Klasie – spokojnie, to tylko żart

Zakładkę Bezpieczeństwo na Naszej-Klasie znajdziecie tutaj.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.