Google Maps Navigation już nie będzie pracować poza granicami Stanów Zjednoczonych

Nawigacja Google Maps zhakowana, by pracować poza granicami USA

Google Maps Navigation to darmowa usługa nawigacyjna, pracująca wyłącznie na terenie USA. Przynajmniej do tej pory, bowiem serwis Electricpig uruchomił tę usługę również w Wielkiej Brytanii.

Producenci urządzeń nawigacyjnych z pewnością drżą coraz bardziej. Chociaż do tej pory zupełnie darmowa aplikacja Google Maps Navigation dostępna była wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych i to wyłącznie na kilku modelach telefonów, najpierw z systemem Android 2.0, a potem również dla modeli z platformą Android 1.6, to teraz usługa nie wydaje się być ograniczona. Serwis Electricpig we współpracy z jednym pomysłowym czytelnikiem, znalazł sposób na zainstalowanie niemal w pełni funkcjonalnej aplikacji na telefonach z Androidem, przeznaczonych na rynek brytyjski. Brakuje tylko funkcji głosowego wydawania komend. Tutaj znajduje się poradnik, w jaki sposób samemu można zainstalować aplikację Maps Navigation u siebie na telefonie. My się tylko zastanawiamy, jak odbierze takie próby nieautoryzowanego instalowania aplikacji na telefonach firma Google. Być może Android jest systemem open-source’owym, jednak aplikacje Google uruchamiane na Androidzie są objęte szczególną ochroną.

Być może wkrótce sama firma z Mountain View będzie oferować swoją aplikację dla użytkowników w Europie, bowiem jak informuje magazyn Forbes, Google już współpracuje z holenderską firmą Automotive Navigation Data, aby dopracować swoje europejskie mapy i dostosować je właśnie do aplikacji Maps Navigation. Pierwsze owoce tej współpracy mamy zobaczyć już w pierwszej połowie 2010 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.