Apple iMac (powyżej). Surface Cardinal zapewne będzie wyglądał podobnie

Niezidentyfikowany problem z nowymi iMakami

Posiadacze niedawno wprowadzonych 27-calowych iMaków narzekają na niezidentyfikowaną usterkę, która powoduje ogromne użycie procesora.

Właśnie kupiłem 27-calowego iMaka, który niedawno wyszedł na rynek. Teraz, każda strona oparta na Flashu, jak YouTube czy Hulu, chodzi niewiarygodnie wolno – skarży się użytkownik nowego Maka na forum Apple’a. – Flash obciąża procesor o jakieś 100-110 procent, co uniemożliwia korzystanie z przeglądarki – dodaje.

Nie tylko on ma problemy z nowym iMakiem. Inny użytkownik pisze na forum: „Mam mojego 27-calowego iMaka i zdałem sobie sprawę, że ma problemy z wydajnością. Jeśli zostawić go włączonego na 5 godzin, niektóre aplikacje, jak Rosetta Stone, iPhoto czy Front-Row, strasznie wolno chodzą. Zawsze kończy się to restartem systemu”.

Kolejni użytkownicy podpisali się pod tymi postami, również narzekając na ich nowe iMaki. Sami użytkownicy wymyślili doraźne rozwiązanie, naprawiające zaistniały błąd. Było ono jednak tymczasowe, bowiem problem powraca. Ostatnia diagnoza problemu wskazuje kartę graficzną, jako głównego sprawcę niezidentyfikowanej usterki.

Apple na razie nie komentuje „wpadki”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.