Nokia X6 mierzy 111 x 51 x 13,8 milimetra

Nokia X6 – ekran pojemnościowy, 32 GB pamięci, WiFi i GPS

Nokia X6

Być może wczoraj odrobinę czepiałem się niewielkiej innowacyjności fińskiej firmy, która przecież jest największym producentem telefonów komórkowych na świecie. Nie można jednak zapomnieć o jej flagowym modelu, który właśnie trafia na rynek. Co prawda na początek tylko brytyjski i fiński, ale to zawsze coś. Zapowiadana na Nokia World we wrześniu, Nokia X6 posiada 3,2-calowy, pojemnościowy ekran panoramiczny, 32 GB wbudowanej pamięci, platformę Symbian S60 5th Edition, procesor z taktowaniem 433,9 MHz, 5-megapikselowy aparat z optyką Carl Zeiss i podwójnym fleszem LED, wyjście TV-out, odtwarzacz multimedialny z obsługą formatów m.in. MP3, SpMidi, AAC, AAC+, eAAC+, WMA i MTP, nawigację A-GPS, WiFi, Bluetooth 2.0 oraz port USB 2.0.

Do dyspozycji otrzymamy także szereg aplikacji, w tym pełną przeglądarkę internetową, Macromedia Flash Lite 3.0, Playlist DJ, Nokia Maps 3.0, kilka gier oraz usługi Ovi – Store, Share, Contacts, Files i Suite 1.1. Program Comes with Music oferuje w tej chwili możliwość pobrania ponad 6 milionów utworów ze sklepu Nokia Music Store. Wystarczy raz się zapisać, a można pobierać do woli.

Bateria o pojemności 1320 mAh zapewni do 300 minut rozmów w UMTS lub do 406 godzin czuwania w trybie GSM. Muzykę odtwarzać można przez 35 godzin – to imponujący wynik.

Nokia X6 będzie dostępna w Wielkiej Brytanii już w ten piątek. Przy abonamencie 35 funtów miesięcznie, telefon można odebrać za darmo. Przy wymianie starszego modelu N-Series i abonamencie 25 funtów miesięcznie, urządzenie również jest darmowe.

Na razie nowa Nokia dostępna jest na wyłączność w Sieci Orange. W przedsprzedaży można również ją zamówić bez karty SIM, za 450 funtów. W przeliczeniu daje to kwotę powyżej 2100 złotych. Na gwiazdkę, telefon powinien dotrzeć również na nasz rynek.