Nokia X6 mierzy 111 x 51 x 13,8 milimetra

Nokia X6 – ekran pojemnościowy, 32 GB pamięci, WiFi i GPS

Nokia X6 to najbardziej nowoczesny telefon Nokii od dawien dawna. Posiada wszystko, czego można oczekiwać od dobrego smartfona. Niestety również wysokiej ceny.

Być może wczoraj odrobinę czepiałem się niewielkiej innowacyjności fińskiej firmy, która przecież jest największym producentem telefonów komórkowych na świecie. Nie można jednak zapomnieć o jej flagowym modelu, który właśnie trafia na rynek. Co prawda na początek tylko brytyjski i fiński, ale to zawsze coś. Zapowiadana na Nokia World we wrześniu, Nokia X6 posiada 3,2-calowy, pojemnościowy ekran panoramiczny, 32 GB wbudowanej pamięci, platformę Symbian S60 5th Edition, procesor z taktowaniem 433,9 MHz, 5-megapikselowy aparat z optyką Carl Zeiss i podwójnym fleszem LED, wyjście TV-out, odtwarzacz multimedialny z obsługą formatów m.in. MP3, SpMidi, AAC, AAC+, eAAC+, WMA i MTP, nawigację A-GPS, WiFi, Bluetooth 2.0 oraz port USB 2.0.

Do dyspozycji otrzymamy także szereg aplikacji, w tym pełną przeglądarkę internetową, Macromedia Flash Lite 3.0, Playlist DJ, Nokia Maps 3.0, kilka gier oraz usługi Ovi – Store, Share, Contacts, Files i Suite 1.1. Program Comes with Music oferuje w tej chwili możliwość pobrania ponad 6 milionów utworów ze sklepu Nokia Music Store. Wystarczy raz się zapisać, a można pobierać do woli.

Bateria o pojemności 1320 mAh zapewni do 300 minut rozmów w UMTS lub do 406 godzin czuwania w trybie GSM. Muzykę odtwarzać można przez 35 godzin – to imponujący wynik.

Nokia X6 będzie dostępna w Wielkiej Brytanii już w ten piątek. Przy abonamencie 35 funtów miesięcznie, telefon można odebrać za darmo. Przy wymianie starszego modelu N-Series i abonamencie 25 funtów miesięcznie, urządzenie również jest darmowe.

Na razie nowa Nokia dostępna jest na wyłączność w Sieci Orange. W przedsprzedaży można również ją zamówić bez karty SIM, za 450 funtów. W przeliczeniu daje to kwotę powyżej 2100 złotych. Na gwiazdkę, telefon powinien dotrzeć również na nasz rynek.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.