Niektorzy go nienawidzą, większość jednak z niego korzysta - co myślicie o największym polskim komunikatorze?

Numery GG na całe życie

Gadu-Gadu

Zapowiadane wyłączenie tzw. wygaszania numeru GG stało się faktem. Dotychczas, w sytuacji, gdy użytkownik nie logował się na swój numer przez okres 6 miesięcy, numer GG zgodnie z regulaminem uznawany był za niewykorzystywany i trafiał do tzw. puli numerów, po czym był przydzielany innej osobie. Działanie takie związane było m.in. z ograniczoną liczbą numerów i masowym zakładaniem numerów przez spamerów, numery te padały też ofiarą poszukiwaczy prostych, łatwych identyfikatorów.

Nowe oprogramowanie i system rejestracji numerów GG pozwolił na zwiększenie puli oraz wyłączenie wygaszania ważności numeru. Teraz każdy użytkownik, bez względu na okres czasu, zachowa swój unikalny nr GG.

Obecnie przydzielane są numery z grupy powyżej 16,7 mln. Co ważne, na założony od dzisiaj numer GG można się zalogować tylko na oficjalnej, aktualnej wersji komunikatora Gadu-Gadu. Numery z nowej puli są obsługiwane także przez obecną wersję testową komunikatora – GG 10 (beta). Bez przeszkód można prowadzić rozmowy między różnymi wersjami komunikatora, również tymi starszymi.

Numer GG jest dzisiaj nie tylko numerem, ale kluczem do innych usług internetowych powiązanych z komunikatorem, jak np. Bliziutko.pl, MojaGeneracja.pl, Pykam.pl. Służy także do rozliczeń w ramach wspólnego systemu konto.gadu-gadu.pl.

Komunikator Gadu-Gadu pobierzesz z naszego portalu